logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині Держпраці поновлює права найманих працівників

Протягом 2018 року Управлінням Держпраці у Сумській області поновлено права семи найманих працівників призначених або прийнятих на військову службу. 

Упродовж звітного періоду до Управління надійшло 17 звернень працівників призначених або прийнятих на військову службу щодо порушення їх трудових прав, за результатами розгляду яких проведено 11 інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання в частині дотримання гарантій працівникам на час виконання державних та громадських обов’язків. Порушення частини третьої статті 119 Кодексу Законів про працю України встановлено у семи підприємств, що інспектувалися. На виконання приписів за результатами заходів державного контролю права працівників роботодавцями було поновлено. 

Зазначимо, що відповідно до частини 3 статті 119 КЗпПУ за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Також роботодавцям слід пам’ятати про встановлену законом відповідальність. А саме, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено штрафну санкцію у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.