logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Лікарні Сумщини використовують кисень із порушеннями

Під час лютневої перевірки стану охорони праці в лікувально-профілактичних закладах Сумщини, які використовують кисень та посудини, що працюють під тиском, державними інспекторами теруправління Держгірпромнагляду виявлено 78 порушень. Заборонено експлуатацію 18 одиниць обладнання та виконання робіт, що становлять загрозу життю та здоров’ю людей. До адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафу притягнуто трьох головних лікарів.

Серед типових порушень норм та правил з охорони праці – відсутність дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки (зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт), відсутність проектної та технічної документації на обладнання, у т.ч. на киснепроводи та місця зберігання балонів, киснево-розподільчі пункти не обладнані спеціальними контейнерами, клітками для фіксації балонів. Відповідальні особи не пройшли навчання та перевірки знань з «Правил безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря» та «Правил будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском». 

Перевірками щодо забезпечення здорових і безпечних умов праці медичних працівників було охоплено 7 найбільших лікувально-профілактичних закладів області – КУ Сумська обласна клінічна лікарня, Лебединська, Липоводолинська, Охтирська, Роменська центральні районні лікарні, та два медичних заклади обласного центру – дитяча та клінічна лікарня №4.

Довідка. Станом на 1 лютого 2013 року на Сумщині працюють 68 лікувально-профілактичних закладів, майже половина з яких (33) використовує кисень. Наразі 7 лікарень мають кисневі станції, 18 – користуються киснево-розподільчими пунктами, і лише 12 лікувальних закладів використовує у медичній практиці кисневі концентратори.