logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Сумах фахівці Держпраці роз’яснили працівникам торгівлі вимоги охорони праці

Власник об’єкта роздрібної торгівлі та інші посадові особи підприємства несуть особисту відповідальність за дотримання вимог правил охорони праці у рамках покладених на них обов’язків та відповідно до діючого законодавства, на цьому зауважили фахівці Держпраці у ході семінару-наради з представниками торгівлі обласного центру. 

Учасники заходу обговорили шляхи забезпечення гідних та безпечних умов праці на підприємствах задля уникнення травмування працівників. Так, власник зобов’язаний створити службу охорони праці або назначити посадову особу підприємства відповідальну за охорону праці. Роботодавець має створити у кожному структурному підрозділі та на робочому місці умови праці у відповідності до вимог нормативних актів з охорони праці, забезпечити організацію та проведення медичних оглядів, навчання та перевірку знань працівників з питань охорони праці. Із метою уникнення нещасних випадків необхідно здійснювати постійний контроль за дотриманням працівниками технологічних процесів, правил експлуатації машин, механізмів, устаткування, а також використанням засобів колективного та індивідуального захисту. 

На ряду із безпекою виконання робіт актуальним лишається питання офіційного оформлення трудових відносин між роботодавцями та працівниками. Учасники семінару обговорили переваги легального працевлаштування, зокрема звернули увагу на трудові права працівників, гарантовані державою. А саме, офіційна праця забезпечує дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, дає впевненість у майбутньому. У свою чергу роботодавцям слід пам’ятати про встановлену відповідальність за порушення вимог трудового законодавства. Тож, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, наприклад, за кожного неоформленого працівника роботодавцю доведеться сплатити до державного бюджету штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Інформаційно-роз’яснювальний семінар провели головні державні інспектори Управління Держпраці у Сумській області: Тамара Рябущенко, відділ нагляду в АПК та СКС;  Алієв Вюсал Гусейнага агли, відділ нагляду в машинобудуванні та енергетиці, у рамках превентивної діяльності Держпраці.