logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Суб’єктам господарювання Краснопільщини роз’яснили вимоги трудового законодавства

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального рівня не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний і надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Про це говорили учасники семінару-наради у Миропіллі. 

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Юлія Гришина у ході заходу роз’яснила роботодавцям Краснопільського району основні вимоги законодавства про працю. Зокрема, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, порядок оформлення трудових відносин, нововведення в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні, порядок звільнення працівників.

Також фахівець зазначила, що до мінімальних державних гарантій в оплаті праці  належить не лише мінімальна зарплатня. Це і норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи; оплата щорічних відпусток; оплата для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо (стаття 12 Закону України «Про оплату праці»). 

Під час заходу, розглянуто норми законодавства України в частині гарантій працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з: тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами; від нещасного випадку на виробництві й професійного захворювання; щодо охорони життя та здоров’я, які визначені Законом України «Про загальнообов’язкове  державне соціальне страхання».

Учасники зустрічі звернули увагу на порядок звільнення працівників, зокрема на дотримання вимог статті 116 Кодексу законів про працю України в частині проведення розрахунку належних коштів працівнику в день його звільнення. Головний державний інспектор у ході семінару-наради надала вичерпні відповіді на запитання присутніх. 

Захід проведено на базі Миропільської сільської ради Краснопільського району Сумської області за участі Сільського голови.