logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

ЮРІЙ СЕМЕНОГ: Обов’язок роботодавця – забезпечити належні безпечні умови праці

У ході апаратної наради при Голові Сумської облдержадміністрації начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног доповів про результати проведеної фахівцями Управління роботи протягом поточного року у напрямку захисту прав працюючого населення, а також створення безпечних умов праці на підприємствах Сумщини.

Протягом 2018 року фахівцями Управління проведено 828 перевірок суб’єктів господарювання (перевірено 1600 виробничих об’єктів підприємств) Сумської області, у 90% з яких виявлено порушення з охорони праці, зазначив начальник Управління Держпраці.  Через нехтування підприємствами вимогами безпеки праці Управлінням анульовано 8 дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, а також 100 суб’єктам господарювання відмовлено у подовженні терміну дії дозволу.

Утім такі жорсткі санкції Держпраці застосовуються лише до безвідповідальних суб’єктів господарювання, які нехтують законодавством. Тому, незважаючи на недопрацювання інших, 450 підприємств Сумщини отримали дозвіл Держпраці на виконання робіт підвищеної небезпеки, також подовжено термін дії 171 дозволу, зареєстровано в Управлінні Держпраці у Сумській області 506 декларацій відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з охорони праці. 

Також поза увагою очільника ТУ Держпраці не лишилося питання використання праці нелегальних працівників роботодавцями області. Так,  Управлінням протягом поточного року здійснено 842 інспекційних відвідування суб’єктів господарювання, що використовують найману працю, в частині дотримання ними трудового законодавства. У тому числі, стосовно оформлення трудових відносин між роботодавцями та працівниками у відповідності до вимог діючого законодавства проведено 331 захід державного контролю. У ході інспекційних відвідувань інспекторами праці Управління встановлено факти використання неоформленої праці 120 суб’єктами господарювання. Загальна кількість виявлених протягом поточного року неоформлених працівників склала 697 осіб.  

Із метою попередження порушень вимог діючого законодавства фахівцями Управлінням Держпраці у Сумській області проведено понад 2000 заходів інформаційно-роз’яснювального характеру з метою інформування громадян про їх трудові права та роботодавців стосовно їх обов’язків і відповідальності за життя й здоров’я працівників.