logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Безпека обслуговування автомобільних доріг під контролем Держпраці

Продовжується проведення серії превентивних заходів на тему: «Охорона праці при проведенні робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період». Чергові семінари відбулися у місті Суми та Конотоп.

Участь у заходах взяли: заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці в Сумській області Анатолій Загребельний, головні державні інспектори відділу Юрій Хоменко, Олег Гончаренко.

Дотримання вимог правил безпеки під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів, особливо при погіршенні погодних умов знижує рівень небезпеки та ймовірність травмування працівників.  Проте не варто забувати про особисту уважність та пильність, виконуючи роботи на дорозі. 

Учасники семінарів розглянули основні причини небезпек, аварій та нещасних випадків, що пов'язані з обслуговуванням, ремонтом і будівництвом доріг. Окрему увагу фахівці звернули на обов’язковість забезпечення контролю за технічним станом засобів виробництва. У ході семінару обговорили особливості зимового утримання доріг, а також заходи безпеки при їх обслуговуванні. 

Фахівці Держпраці зауважили на тому, що забороняється допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання  і  перевірку  знань  з питань охорони праці та пожежної безпеки. Присутні звернули увагу на установлені терміни та обов’язковість проходження працівниками підприємств  попереднього й періодичних медичних оглядів. 

Також роботодавцям слід пам’ятати, про особливості використання праці неповнолітніх. Працівники молодші 18 років можуть допускатися лише до робіт,  не  заборонених для них Переліком важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх. 

До обговорень долучилися посадові особи Управління патрульної поліції в Сумській області, Сумської міської ради, ДП «Сумський облавтодор» та Філій: Краснопільський, Липово -Долинський, Недригайлівський, Путивльський, Роменський, Буринський, Сумський райавтодор; Сумської ДЕД, Климентівської ДЕД, Лебединського «Дорбудсервіс». У місті Конотоп участь у семінарі взяли посадовці Філії «Конотопський райавтодор» ДП «Сумський Облавтодор», КРЕП «Центральне», ТОВ «ЖЄД Південна», КП «Теплогарант», КП «Виробниче управління водопровідноканалізаційного господарства»,  ЖРЕП «Житлосервіс».