logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Реформування житлово-комунального господарства в частині управління багатоквартирними будинками обговорили в Сумах

Для пошуку та обговорення оптимальних шляхів співпраці між місцевими органами влади, громадськістю та іншими зацікавленими сторонами щодо запровадження ефективних форм управління житловими будинками в Сумах пройшов круглий стіл за участю керівника апарату Сумської облдержадміністрації Дмитра Живицького, голови Асоціації «ОСББ Сумщина» Романа Гученка, заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Ольги Медуниці.  

Діючі ОСББ є успішними саме тому, що про утримання будинком турбується не тільки правління об’єднання, а й усі сусіди-співвласники. У свою чергу, для того, щоб люди змінили своє ставлення до будинку, необхідна широка інформаційно-роз’яснювальна робота, завдяки якій об’єктивна та достовірна інформація щодо управління будинком, реформи ЖКГ могла би надходити до кожного мешканця області.  

Водночас з цим, учасники заходу звернули увагу на низку проблемних питань, із якими зіштовхуються ОСББ у своїй роботі, зокрема, вони стосуються обслуговування мереж електро-, газопостачання, включення тепла та води, обслуговування ліфтів, проведення капітальних ремонтів тощо. Також актуальними є питання технічного стану будинків та якості й вартості надання житлово-комунальних послуг. 

Із огляду на те, що не менш суттєвою проблемою при створенні ОСББ є налагодження співпраці з органами місцевої влади присутні обговорили шляхи налагодження соціального діалогу задля того, щоб співвласники багатоквартирних будинків могли заручитися підтримкою місцевої влади на шляху реформування ЖКГ.  

По завершенню виступів спікерів присутні в ході конструктивного діалогу висловили свої погляди, та мали змогу задати питання представникам обслуговуючих організацій.   

Участь у заході взяв начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Сумській області Владислав Бойко. 

Круглий стіл відбувся завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».