logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

У Шостці говорили про безпеку проведення робіт по утриманню, ремонту і будівництву автошляхів

Такою є тема серії превентивних інформаційних заходів Держпраці, покликаних попередити настання нещасних випадків з працівниками, задіяними при виконанні подібних робіт. Перший семінар-нарада відбувся на базі ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» район котельних і теплових мереж».

Із основними причинами аварій та нещасних випадків, що пов'язані з обслуговуванням, ремонтом і будівництвом доріг ознайомив учасників семінару головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці у Сумській області Олег Самусь. Такі небезпеки можуть бути спричинені учасниками дорожнього руху, або статися в наслідок порушення працівниками обслуговуючих, ремонтних і будівельних організацій вимог з охорони праці під час організації і виконання робіт, зазначив фахівець Держпраці.

Окрему увагу учасники семінару звернули на заходи безпеки, задля убезпечення працівників під час виконання робіт. Такими є попередження водіїв транспортних засобів про проведення робіт на дорозі з використанням попереджувальних дорожніх знаків та огорож, а саме, визначення і огородження небезпечної зони при виконанні конкретного виду робіт. Задля унеможливлення наїзду транспортних засобів на працюючих необхідно приймати раціональні технічні рішення, зокрема, установка на полосі виконання робіт у виробничій зоні технологічних транспортних засобів, які не задіяні у технології робіт, укладка запасу матеріалів, речовин в межах робочої зони тощо.

Також постійно має проводитися робота з персоналом бригад по недопущенню виходу за межі огородженої робочої зони. Повинен бути забезпечений контроль зі сторони технічних служб підприємств за справністю робочого обладнання, зокрема за наявністю і справністю сигнального обладнання дорожніх машин.

Олег Самуль зазначив, що для недопущення нещасних випадків керівникам та працівникам обслуговуючих, ремонтних і будівельних організацій необхідно дотримуватися вимог нормативних документів з охорони праці, які регламентують порядок виконання цих робіт. А саме, це: «Правила охорони праці під час будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг», «Правила охорони праці під час будівництва і експлуатації міських вулиць і доріг».

Так як зимовий період додає специфіку в обслуговування автомобільних доріг, учасники семінару обговорили комплекс заходів, який включає в себе очистку доріг від снігу, боротьбу з зимовою слизькістю тощо.

Участь у семінарі взяли фахівці Фонду соціального страхування, посадові особи ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт»; філій «Глухівська ДЕД», «Шосткинський райавтодор», «С-Будський райавтолдор» ДП «Сумиоблавтодор»; ТОВ «Прогноз»; ПП «Шляховик-Шостка»; КП «Зеленбуд-Шостка» КП «ВУВКГ» м. Шостка; представник УЖКГ Шосткинської міськради; представник Шосткинського ВП  ГУ НП в Сумській області;  ТОВ «Водолій-БС».

Розширення і технічний стан дорожньої сітки значно впливає на економічний, соціальний розвиток як країни в цілому, так і її окремих регіонів, оскільки надійні транспортні зв’язки сприяють підвищенню ефективності використання основних виробничих фондів, трудових і матеріально-технічних ресурсів, продуктивності праці.

Із метою профілактики виробничого травматизму під час проведення робіт з будівництва, ремонту та утримання автошляхів, особливо при погіршенні погодних умов, Управлінням Держпраці у Сумській області заплановано проведення подібних превентивних заходів 11 грудня 2018 року в місті Суми та Конотоп.