logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

В Охтирці фахівці Держпраці нагадали підприємствам вимоги з охорони праці

Для електротехнічного персоналу ТОВ «Електромонтажтехсервіс» і ДП «Охтирський КХП» державного агентства резерву України днями проведено семінар-навчання. Головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Сумській області Володимир Міняйло нагадав посадовим особам суб’єктів господарювання про вимоги безпеки під час обслуговування електроустановок, а також при організації та виконанні робіт на висоті. 

Фахівець Держпраці звернув увагу учасників семінару на те, що керівник підприємства    зобов'язаний забезпечити утримання, експлуатацію і обслуговування електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів. Для цього повинен бути призначений відповідальний за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства з числа інженерно-технічних працівників, які мають електротехнічну підготовку і пройшли перевірку  знань у встановленому порядку. Суб’єктом господарювання має забезпечуватися проведення протиаварійних, приймально-здавальних і профілактичних випробувань та вимірювань електроустановок згідно з правилами і нормами (ПТЕ), технічного огляду електроустановок.

Учасники заходу обговорили вимоги для створення безпечних умов під час виконання робіт на висоті, зокрема звернули увагу на необхідність забезпечення наявності, міцності й стійкості огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо. В обов’язковому порядку працівники мають бути забезпечені необхідними засобами захисту та використовувати їх за призначенням, виконувати у повному обсязі організаційні та технічні заходи, передбачені Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті, застосовувати лише технічно справні машини,  механізми і пристрої.

Семінар-нарада відбувся за участю фахівців Фонду соціального страхування, керівників головних інженерів, інженерів з охорони праці, електромонтерів, головних енергетиків підприємств.