logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держпраці взяли участь у тренінгах з безпеки та гігієни праці у рамках проекту ЄС-МОП

Тренінги на тему «Безпека та гігієна праці – методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві / сільському господарстві» пройшли в Івано-Франківську. Участь у заходах взяла начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Валентина Герасименко.  

Метою проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» є поліпшення умов праці в Україні і подолання незадекларованої праці. Оцінка ризиків – це основний елемент ефективності та дієвості управління професійними ризиками роботодавця. Тільки на основі оцінки ризиків можуть бути визначені найвідповідніші запобіжні та захисні заходи.  

У рамках тренінгів представники Держпрацi та соціальні партнери Києва, Волинської, Вінницької, Харківської, Сумської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Хмельницької, Рівненської та Закарпатської областей були проінформовані про суть ризиків, що мають вплив на працівників, відмінності між поняттями ризику та небезпеки настання нещасних випадків на виробництві. Учасники заходів у ході практичних вправ навчилися оцінювати рівень ризиків, вірогідність і тяжкість їх наслідків, аналізувати та підбирати запобіжні й захисні заходи у залежності від змодельованої ситуації, розробляти відповідний план дій. Проведення навчань спрямовано на зміцнення системи безпеки та гігієни праці підприємств, реалізації трудових стандартів та дотримання роботодавцями законодавства про працю.

 Однією із складових плану проведення тренінгів стало відвідування  ДП "Вигодське Лiсове Господарство". Відповідно до вимог правил безпеки візитерам лісосіки був проведений обов'язковий вступний інструктаж, учасники навчання мали нагоду наочно оцінити ризики у лісовому господарстві, а також побачити в дії нововведений метод трелювання над поверхнею землі, мобільну канатну установку, яка дає можливість уберегти підлісок. У ході відвідування лісосіки на багаточисленні питання посадовців МОП, Держпраці й представників профспілок лісового господарства відповів директор лісгоспу. 

 

 

Тренери навчання – національний координатор проекту ЄС-МОП Софія Літвін, менеджер проекту ЄС-МОП Антоніо Сантуш, член інституту безпеки праці IOSH (Великобританія) Ольга Богданова.