logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Через безвідповідальність керівництва КП «Сумижитло» за місяць у Сумах може припинитися газопостачання

За місяць до існуючої ліфтової проблеми в обласному центрі може додатися ще одна – заборона експлуатації систем газопостачання 1155 житлових будинків, що знаходяться на балансі КП «Сумижитло» Сумської міської ради. Колегія теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області радить міському голові Геннадію Мінаєву негайно втрутитися у вирішення цієї масштабної проблеми та розглянути питання щодо невідповідності займаній посаді директора КП «Сумижитло» Валерія Зінченка.

 У листопаді минулого під час проведеної позапланової перевірки КП «Сумижитло» СМР головним державним інспектором Держгірпромнагляду було видано припис щодо усунення порушень законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, у підприємства був відсутній дозвіл Держгірпромнагляду на експлуатацію (застосування) лінійних частин систем газопостачання житлових будинків, що знаходяться на його балансі. До того ж, «Сумижитло» не виконує комплекс заходів, спрямованих на забезпечення користування системою газопостачання у справному стані, а саме: не проведено фарбування ввідних газопроводів газифікованих житлових будинків згідно вимог дежстандарту.

За виявлені порушення директора КП «Сумижитло» СМР Валерія Зінченка було притягнуто до адміністративної відповідальності шляхом накладення штрафу. Нажаль, за чотири місяці ситуація не змінилася, не дивлячись на неодноразові обіцянки керівника.

Відтак, Колегія територіального управління Держгірпромнагляду у Сумській області, розглянувши на черговому засідання питання «Про стан промислової безпеки і охорони праці суб’єктів господарювання, що виконують роботи з будівництва, технічного обслуговування та ремонту димових і вентиляційних каналів та безпеки під час використання газу в побуті», звертається до Сумського міського голови Геннадія Мінаєва негайно втрутитися у вирішення проблеми. В іншому випадку, з метою запобігання можливим трагедіям, пов’язаним із вибухом побутового газу, Держгірпромнагляд змушений буде піти на вкрай непопулярний, але необхідних крок – звернутися до газопостачальної компанії з вимогою припинити подачу блакитного палива до більш ніж тисячі будинків, що знаходяться на балансі КП «Сумижитло» СМР.