logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині затвердили механізм співпраці державних органів задля захисту трудових прав неповнолітніх

На виконання доручення Голови Державної служби України з питань праці в Сумах у ході спільної наради Управління Держпраці у Сумській області, Служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, відділу ювенальної превенції ГУ НП в Сумській області розроблено механізм співпраці спрямованої на захист трудових прав неповнолітніх.

У рамках реалізації повноважень, наданих у сфері здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю Управлінням Держпраці у Сумській області постійно вживаються заходи щодо сприяння дотриманню законодавства про працю дітей, підвищення рівня обізнаності роботодавців та громадян щодо особливостей використання дитячої праці. Фахівцями Управління проводяться флешмоби на базі Коледжу Сумського національного аграрного університету, інформаційно-роз’яснювальні зустрічі з молоддю за сприяння Сумського міського центру зайнятості, розповсюджуються інформаційні «пам’ятки» на тему «Праця молоді».

Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко, яка взяла участь у нараді, зазначила, що з 2016 року Управління співпрацює зі Службою у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації. На виконання укладеної угоди про співпрацю з метою профілактичної роботи щодо попередження порушень законодавства  про працю неповнолітніх інспектори праці відвідують підприємства Сумщини, на яких, за даними Служби, використовують працю таких працівників.

Зокрема Наталія Антоненко наголосила на тому, що протягом 9 місяців 2018 року проведено 142 інспекційних відвідування, в ході яких з поміж іншого вивчались питання дотримання трудових прав неповнолітніх працівників. 

Загалом порушення прав дітей у сфері праці встановлено у п’яти роботодавців. Матеріали одного інспекційного відвідування направлено до правоохоронних органів для відповідного реагування.  

Враховуючи важливість питання у ході наради представники державних установ обговорили  механізм подальшої співпраці у напрямку захисту прав неповнолітніх працівників. Та домовилися про підписання найближчим часом тристоронньої угоди про співпрацю у даному напрямку.  

Захід пройшов за участю начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторії Чортенко, начальника відділу ювенальної превенції ГУНП у Сумській області Сергія Тарасенко, спеціаліста служби у справах дітей Сумської ОДА Олександра Савицького.