logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Відбулась спільна селекторна нарада керівництва Пенсійного фонду України та Державної служби України з питань праці

Стан виконання розпорядження Кабінету Міністрів України щодо легалізації ринку праці обговорили у ході спільної селекторної наради керівників Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці та Державної фіскальної служби.

Представники територіальних управлінь у регіонах прозвітували про роботу в даному напрямку — здійснення спільних інспекційних відвідувань підприємств, в частині дотримання порядку оформлення трудових відносин між роботодавцями та працівниками, проаналізували перші результати. Окрім того, учасники наради зупинилися на питаннях, які потребують врегулювання на центральному рівні.

 

 

Так, з початку року завдяки конструктивній взаємодії влади і бізнесу в області суттєво зменшився тіньовий сектор (з 38% до 24%), скоротилась кількість найманих працівників, яким заробітну плату виплачують на рівні мінімального розміру з 8 до 6 %. 

Крім того, кількість офіційно працююючих застрахованих осіб з початку року зросла до 292,2 тис. осіб. Водночас показники «сірої» та «чорної» тіні залишаються такими, що потребують уваги як з боку органів контролю так і суспільного осуду і викриття. 

Хоча рівень інформаційно-роз‘яснювальних заходів з питань детінізації доходів на Сумщині є передовим, співвідношення офіційно працюючих до пенсіонерів, рівень самозабезпечення області коштами на виплату пенсій, рівень середньої заробітної плати у співвідношенні до загальноукраїнського показника в цілому та по окремих галузях економіки має суттєві розриви. Тому, продовження ефективних напрацювань, посилення фіскальної ролі законодавства та органів контролю має стати запорукою захисту законних прав мешканців області на пенсійне забезпечення, - спільна мета повноважних державних інституцій.

Довідково.

Відповідно до Розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 5 вересня 2018 р. № 649-р до 5 жовтня 2018 р. проводилася активна інформаційно-роз’яснювальна кампанія стосовно неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин, а також про заплановані заходи державного контролю в частині виявлення неоформлених працівників.

Починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку розпочалися комплексні контрольні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.