logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держпраці звертає увагу підприємств на вимоги правил з охорони праці під час проведення осінньо-польових робіт

На Сумщині продовжується збір урожаю пізніх сільськогосподарських культур і посів озимої пшениці та жита. Задля сприяння забезпеченню роботодавцями права працівників на гідні, безпечні умови праці фахівці Держпраці у ході семінарів-нарад нагадують підприємствам вимоги законодавства з питань охорони праці. Наразі проведено понад десяти превентивних заходів з питань охорони праці, що дали можливість суб’єктам господарювання АПК Сумщини отримати вичерпні відповіді на запитання та практичні поради державних інспекторів. 

За інформацією Департаменту АПР Сумської облдержадміністрації станом на 18 жовтня на Сумщині обмолочено 65% площ зернових культур. Під посів озимих зернових підготовлено 181 тис. га у той час, як посіяно – 156,13 тис. га.

На ряду із отриманням максимального прибутку одним із головних завдань роботодавців залишається збереження життя та здоров’я власних працівників шляхом створення безпечних умов праці та дотримання вимог законодавства. 

Загалом у Сумській області зареєстровано 2128 суб’єктів господарювання АПК, понад 76% з яких – це сільськогосподарські підприємства. На них офіційно працевлаштовано 65 997 осіб. 

Фахівці Держпраці зауважують на тому, що час від часу підприємства розпочинають роботи без отримання в органах Держпраці дозволу на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а також дозволу саме на виконання робіт підвищеної небезпеки. Або ж без подання до територіального органу Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємства вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Що є грубим порушенням вимог з охорони праці та може стати підставою  для заборони проведення таких робіт.

 

Державні інспектори звертають увагу як роботодавців, так і відповідальних осіб за безпеку праці на виробництві – до компетенції працівників служби охорони праці підприємства належить навіть не право, а обов’язок, видавати керівникам виробничих підрозділів приписи з охорони праці. Їх виконання є обов’язковим.  

У ході семінарів-нарад фахівці Держпраці обговорили із суб’єктами господарювання ризики настання нещасних випадків на виробництві та аналізують їх ймовірні причини.

Для того, щоб збільшити шанс працівника зорієнтуватися та зберегти своє життя у небезпечній ситуації він має бути навченим з питань охорони праці, пройти відповідний інструктаж, бути забезпеченим необхідними засобами індивідуального захисту високої якості.  На ряду з цим, працівники повинні проходити медогляд, зокрема передрейсові  для водіїв та механізаторів. 

Керівникам підприємств необхідно забезпечити контроль за експлуатацією тракторів та автомобілів виключно за призначенням, а також контроль за їх пересуванням до місця виконання робіт. 

Небезпека травмування виникає, наприклад, у випадку, коли допускається обслуговування одним працівником двох або більше сівалок (жаток) під час руху агрегату. Має бути забезпечений постійний контроль за дотриманням працівниками вимог інструкцій з охорони праці, трудової й виробничої дисципліни. У разі, якщо працівники навмисно порушують правила безпеки праці, під час виконання робіт з підвищеною небезпекою відмовляються застосовувати засоби індивідуального захисту або знаходяться у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, вони мають бути негайно усунені від роботи. 

Управління Держпраці у Сумській області наголошує на тому, що лише у ході безпечного виконання робіт можна отримати найбажаніші результати, які враховують в себе як матеріальний прибуток, так і збережені людські життя.