logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Повторні перевірки Держгірпромнагляду сприяють ефективності роботи

Державний інспектор з охорони праці має не лише вказати на порушення, але з часом перевірити факт його усунення, тоді перевірки стають більш ефективними та якісними – таку думку висловив голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва під час останнього засідання Колегії Служби. Повторна позапланова перевірка лісових господарств та агролісгоспів Сумщини підтвердила цю тезу. 

У середині березня державними інспекторами Державної інспекції нагляду на транспорті, у зв’язку, в АПК та СКС теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області були проведені позапланові перевірки виконання раніше виданих приписів у дочірніх підприємств Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс» та Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У результаті перевірок були знову видані акти, приписи та розпорядження про заборону ведення робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин і механізмів підвищеної небезпеки. На посадових осіб та перших керівників низки підприємств накладені адміністративні стягнення. У дев’яти агролісгоспах заборонено лісосічні роботи та трелювання лісу. Наразі, більшість повторно перевірених підприємств вже отримали дозволи Держгірпромнагляду на виконання робіт підвищеної небезпеки. Решта, за інформацією керівників підприємств, вже уклали угоди з Сумським ЕТЦ і надали всі необхідні документи для отримання експертних висновків.

Лісгоспами та агролісгоспами проводиться усунення порушень, викладених в актах всебічної комісійної перевірки. У всіх дочірніх підприємствах розроблені заходи щодо усунення виявлених порушень законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Практика повторних перевірок з метою контролю виконання раніше виданих приписів застосовувалася і раніше, натомість посилення цієї роботи продиктоване збільшенням за останній час випадків виробничого травматизму та наданням недостовірної інформації про усунення недоліків «на словах» з боку деяких безвідповідальних керівників.