logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Підприємці сумського «Будинку одягу» дізнавалися у інспекторів праці як захистити себе від значних штрафів

На ряду із інспекційними відвідуваннями державні інспектори Управління Держпраці у Сумській області продовжують консультувати роботодавців з питань легалізації праці. Так на зустрічі приватних підприємців, що здійснюють торгівлю у ТЦ «Будинок одягу», з інспекторами праці Управління йшлося про те, як убезпечити себе від штрафних санкцій за порушення трудового законодавства та гарантувати належний соціальний захист власним найманим працівникам.   

Вичерпні відповіді на запитання стосовно вимог трудового законодавства, що час від часу постають перед підприємцями, отримали працівники одного з найперших торгових центрів Сум (більш відомого як «старий універмаг»). Які документи потрібно мати під час перевірки, як відрізнити шахраїв від інспекторів праці, чи має право «неоформлений» близький родич «допомагати торгувати», оригінали чи копії документів мають бути на робочому місці – лише частина питань, що мали місце під час зустрічі. 

Головним завданням інспекторів праці було нагадати власникам торгових точок та їх найманим працівникам про відповідальність за навмисне порушення законодавства про працю. Згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи-підприємці, які нелегально використовують найману працю, мають сплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Наразі це понад 111 тис. грн. Утім така значна санкції не є межею для порушників. За недопуск інспекторів до перевірки сума штрафу складатиме 372 тис. 300 грн.   

Але це стосується тільки нечесних керівників та роботодавців. Натомість, якщо людина працює чесно, платить офіційну зарплату та сплачує усі податки, Держпраці завжди готова таким суб’єктам господарювання надати інформаційну допомогу, влаштовуючи заходи, аналогічні даному, який зібрав у ТЦ «Будинк одяг» близько двох десятків зацікавлених людей.