logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Проходження профілактичних медоглядів працівниками Сумщини під контролем Держпраці

Питання проходження медичних оглядів працівниками підприємств Сумської області в повному обсязі поставлено на контроль фахівцями відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області. Так протягом січня-вересня 2018 року ними погоджено 67 поіменних списків працівників Сумщини на проходження медичних оглядів. Згідно яких підлягало профілактичному медогляду в поточному році – 6973 особи, з яких 99% його пройшли. 

Причиною не проходження медогляду іншими працівниками, що увійшли до складу 1% від загальної кількості поданих у списках, є звільнення з роботи, про що роботодавцями надані до Управління Держпраці підтверджуючі документи.

Ці та інші питання розглядались у ході наради на тему: «Посилення якості проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та осіб віком до 21 року», що днями пройшла в Управлінні Держпраці у Сумській області. 

До обговорення долучилися заступник начальника Управління Держпраці Наталія Антоненко, фахівці відділу з питань гігієни праці Управління, представники Управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації та Фонду соціального страхування. 

Заступник начальника Управління Держпраці звернула увагу присутніх на необхідність підвищення якості проведення медичних оглядів лікарями-членами комісій, відповідно до вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій задля попередження та уникнення випадків розвитку професійних захворювань.

Учасники семінару окремо зупинилися на одному із проблемних питань процесу проходження медоглядів. А саме, мова йде про відмінності й не відповідності діагнозів у Медичних картах амбулаторних хворих та картках працівників, які підлягають попередньому (періодичному) огляду. Тож для недопущення надання недостовірних даних щодо захворюваності працівника профпатологи перед  формуванням запиту на складання санітарно-гігієнічної характеристики умов праці, мають проводити звірку виписок з Медичних карток амбулаторного хворого з даними результатів періодичних медоглядів.

У ході обговорень присутні прийшли висновку стосовно необхідності переорієнтувати свою роботу на етапі складання санітарно-гігієнічних характеристик, інформаційних довідок у напряму детального вивчення первинної медичної документації задля виявлення факту приховування працівником інформації щодо своїх захворювань під час проходження ним періодичних медоглядів.