logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Що загрожує за зарплату «у конвертах»

У форматі круглого столу в Сумах відбулося засідання за участю фахівців Держпраці, Пенсійного фонду, органів місцевого самоврядування, роботодавців та представників інших державних установ на тему: «Нелегальна праця – рабство у 21 столітті». Учасники обговорили проблеми сучасного працевлаштування. Приурочили цей захід до Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Погоджуючись працювати нелегально, людина втрачає гарантований державою соціальний захист. А саме, право на отримання вчасно заробітної плати, не нижче встановленого мінімального розміру, на відпочинок протягом робочого тижня та щорічну оплачувану відпустку, оплату лікарняних листів, відповідну до норм законодавства оплату роботи у вихідні та нічний час, гідне пенсійне забезпечення.

У свою чергу роботодавець, який використовує працю неоформлених працівників, порушує їх трудові права на гідні, безпечні, здорові умови праці. У такому разі суб’єкт господарювання має усвідомлювати відповідальність за нехтування вимогами трудового законодавства, зокрема в частині легалізації праці. А саме, мова йде про штрафну санкцію у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Також слід зауважити, що зазначена сума передбачена за кожного неоформленого працівника.

Зауважимо, що кожен громадянин України може самостійно контролювати свого роботодавця за допомогою SМS-інформування. Це щомісячне повідомлення від Пенсійного Фонду України про зарахування страхового стажу.

SМS-інформування:

https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/InfoEPS