logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд перевірив готовність гідроспоруд Сумщини до паводків

Малі гідроелектростанції (ГЕС), що розташовані на території Сумської області, готові до весняних паводків. У цьому пересвідчилися державні інспектори з охорони праці під час перевірки гідроспоруд Сумських ГЕС, власником яких є ПАТ «Сумиобленерго».

 Особлива увага Держгірпромнагляду щодо готовності гідроспоруд до паводків пов’язана із особливістю «природних примх» цьогорічної весни. Наразі у Сумській області на річці Псел у робочому стані перебувають три малі гідроелектростанції (потужністю до 10 МВт) – Низівська (Сумський район), Мало-Ворожбянська та Михайлівська (Лебединський район). Вони були побудовані ще усередині минулого століття. Встановлена потужність кожної з них не перевищує 0,5 МВт.

Під час планового огляду державні інспектори підтвердили готовність гідроспоруд до можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних із таненням льоду та повінню. Слід зазначити, що суттєвих порушень не знайдено. Утім, керівники ПАТ «Сумиобленерго» та гідроелектростанцій повинні звернути окрему увагу на ведення документації з питань охорони праці для працівників ГЕС під час проведення інструктажів та оформленні нарядів допусків.

Серед питань, що розглядалися під час перевірки, були наявність плавзасобів та забезпечення їх готовності до льодохідного періоду. Адже використання моторних човнів інколи є чи не єдиним способом дістатися до місця можливої аварії.