logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Сумщині Держпраці консультує студентів щодо працевлаштування

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 року № 649 «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області роз’яснили порядок оформлення трудових відносин із роботодавцями вихованцям Роменського коледжу Київського національного економічного університету.

Майбутні працівники, а можливо й керівники підприємств, дізналися про вимоги трудового законодавства при працевлаштуванні на роботу. Отримання стабільної та вчасно заробітної плати, гарантія соціального захисту кожного працівника, право на належне пенсійне забезпечення  – ось той невичерпний перелік переваг легального працевлаштування, з яким ознайомилися учасники зустрічі. На ряду з цим фахівці Держпраці звернули увагу студентів, як майбутніх роботодавців, на те, що вигідніше оформити трудовий договір із працівником, аніж сплачувати штраф за неофіційне використання його праці, що наразі складає не мало – 111 690 грн за кожного неоформленого.  

Також інспектори праці, враховуючи можливість підробітку студентів у вільний від навчання час, роз’яснили молоді особливості працевлаштування неповнолітніх. Присутні ознайомилися з тим, що законодавством встановлено скорочення тривалості робочого часу для таких працівників. А саме, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень, для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень.

Не менш важливим є й те, що всі особи молодше 18 років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному огляду.

Студенти коледжу, які взяли участь у семінарі, не лише ознайомилися із трудовим законодавство, а й отримали практичні поради фахівців з питань праці в частині працевлаштування.