logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Працівники бюджетної сфери Роменщини обговорили переваги легальної праці

Продовжується активна інформаційно-роз’яснювальна робота Держпраці спільно із Пенсійним фондом України та органами місцевого самоврядування у напрямку детінізації праці. Черговий семінар фахівці державних органів провели для працівників бюджетних установ міста Ромни, роз’яснивши соціальну значимість легальних форм заробітків та трудових відносин.

Кожен роботодавець, має усвідомлювати всі ризики та відповідальність, встановлену державою за порушення вимог трудового законодавства.

Одним із обов’язків суб’єктів господарювання, що використовують найману працю, є забезпечення трудових прав працівників, гарантованих державою. Також роботодавці мають пам’ятати про відповідальність за їх порушення. 

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області звернули увагу учасників семінару й на те, що, працюючи легально, працівники мають право на отримання вчасно заробітної плати, відповідну оплату роботи у вихідний день або в неробочий час, оплату листків непрацездатності та право на щорічну оплачувану відпустку тощо. Сплачуючи робітникам офіційну заробітну плату та єдиний внесок, роботодавець реалізує право працівників на належне пенсійне забезпечення. 

На ряду з цим присутні обговорили ризики незадекларованої праці та відповідальність за порушення трудового законодавства.

А саме, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуску працівника до роботи без оформлення з ним трудового договору та виплату заробітної плати  без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків обійдеться роботодавцю штрафом у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (наразі це 3.723 грн), за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.