logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Спільна стратегія детінізації праці на Сумщині

Нелегальна праця - це рабство у ХХІ столітті, переконане все прогресивне людство на землі. Проблема тіньової зайнятості притаманна в тій чи іншій мірі всім країнам світу, Україна не є виключенням і за різними оцінками займає від 25 % до 30%.

На Сумщині 195,3 тисяч осіб працездатного віку, а це 29% не сплачують податків та соціальних внесків взагалі і становлять так звану «чорну тінь». 

Крім того, відносно понад 29,7 тисяч осіб працедавці оптимізують свої витрати, приховуючи достовірну заробітну плату працівників або не платять її зовсім в тих обсягах, що передбачає законодавство - «сіра тінь». 

За таких умов: бізнес здійснюється в неконкурентних умовах, за яких тягар зі сплати податків і утримання соціального сектору перекладається на добропорядних громадян на організації; держава недоотримує колосальний фінансовий ресурс для фінансування важливих для розвитку країни та економіки галузей та програм; пенсіонери, лікарі, вчителі - недоотримують винагороди за свою працю та гарантії держави; працівник - позбавлений прав та гарантій держави! 

«Тіньовий сектор обкрадає кожного пенсіонера в нашій області в середньому на 900 грн. у місяць» - повідомила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна Зленко під час спільної наради органів Держпраці та Фонду Сумщини. 

В області другий рік поспіль активно реалізуються заходи з детінізації доходів та зайнятості, що дозволили досягти позитивних змін: в минулому році вдалося досягти і в поточному році зберегти позитивну динаміку збільшення офіційно працюючих громадян, за яких роботодавці сплачують податки та відрахування до соціальних фондів (за 2017 рік їх число зросло на 7,6 тис. осіб, за 8 місяців 2018 року – на 2,6 тис. осіб); зменшилась кількість осіб, яким роботодавці нараховують заробітну плату на рівні або нижче за мінімальну з 21,8 тис. (10%) в минулому році до 12,7 тис. (5,9%) на 1 вересня 2018 року (*мінімальна заробітна плата безпрецедентно до минулих років зросла у 2017 році - на 200%, у 2018 - на 16%); у відносинах з роботодавцем працівник все більше обирає трудові правовідносини замість цивільно- правових; середня заробітна плата, з якої сплачуються внески до соціальних фондів в області зросла до 6729 грн., а питома вага «чорної тіні» зменшилась з 37% до 29%.

«Приорітетом в роботі державних контролерів залишаються інформаційно-роз‘яснювальні та привентивно-профілактичні заходи з владою, бізнесом, громадянами. Водночас маємо значну кількість громадян, права яких порушено і які потребують від нас як представників держави захисту», - зазначив начальник управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног. 

Під час наради обговорили актуальні та дієві форми взаємодії на сучасному етапі і намітили першочергові та перспективні кроки майбутньої співпраці, а також питання, що потребують законодавчого врегулювання.

pfu.gov.ua