logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Інспектори праці роз’яснили підприємцям сумського ТЦ «Березка» як «заощадити» понад сто тисяч гривень

Саме стільки доведеться сплатити власникам магазинів та приватних підприємств за допуск до роботи неоформлених, згідно чинного законодавства, продавців та працівників. Такі суворі вимоги передбачено статтею 265 Кодексу законів про працю України. 

Головною ж метою зустрічі державних інспекторів управління Держпраці у Сумській області з власниками та працівниками торгових точок ТЦ «Березка» було не залякати, а навпаки – роз’яснити приватним підприємцям особливості чинного законодавства про працю в частині належного оформлення трудових відносин.

Нажаль, більшість учасників «круглих столів», навіть пропрацювавши десятки років на різних підприємствах, наразі не знають своїх законних прав, гарантованих Конституцією і державою. 

Щорічна відпустка не може бути меншою за 24 дня, розмір заробітної платні має становити мінімум 3.723 грн, тривалість роботи не може перевищувати 40 годин на тиждень – навіть люди із вищою освітою, почувши від державних інспекторів цю інформацію, починають миттєво телефонувати своїм роботодавцям і ставити вже до них «незручні запитання».    

«Інформаційно-роз’яснювальна робота на сьогодні є пріоритетним напрямком серед численних превентивних заходів, запроваджених Урядом для детінізації у сфері зайнятості населення, – говорить заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко. – Уявіть, якщо на початку бесіди присутні лише 2-3 підприємці з усього торгового центру, за 10 хвилин кількість зацікавлених становить вже понад два десятки».

Цього разу, у ході спілкування з роботодавцями інспектори праці вкотре нагадали про відповідальність за порушення законодавства про працю. Згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України на юридичних та фізичних осіб-підприємців, які нелегально використовують найману працю, накладається штраф – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (111 тис. 690 грн.