logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Управління Держпраці допомогли двом робітникам отримати постійну роботу

Після роз’яснення фахівцями Управління Держпраці у Сумській області вимог трудового законодавства в ході перевірки матеріалів атестації робочих місць за умовами праці одного з сільгосппідприємств Сумщини його власник вже наступного дня офіційно працевлаштував двох робітників, які до цього працювали за договором цивільно-правового характеру.  

Проведення атестації робочих місць за умовами праці дозволяє в законний спосіб надати працівникам підприємств та організацій будь-якої форми власності належні пільги і компенсації за важкі та шкідливі умови праці, а також особливий характер праці. Фахівці відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Сумській області прискіпливо ставляться до перевірки таких матеріалів, що згодом надають право на пільгову пенсію, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, доплати за несприятливі умови праці та інші пільги й компенсації.

Результатом роботи головних державних інспекторів є роз’яснення по застосуванню законодавчої та нормативної бази при встановленні пільг і компенсацій по конкретним професіям. Водночас, керівництво обласного управління Держпраці в рамках превентивної діяльності впровадило інформування керівників та інших посадових осіб підприємств щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства про працю, зокрема в частині належного оформлення трудових відносин.

«Останній випадок, який трапився під час перевірки матеріалів атестації, коли керівник агрофірми, дізнавшись про суму штрафу за допуск до роботи неоформленого працівника, зателефонував своєму заступнику і наказав негайно прийняти на роботу людей, говорить сам за себе, – розповідає начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Сумській області Світлана Закорко. – І таких бесід, працівники тільки нашого відділу, проводять до сотні за місяць. Переважна більшість директорів підприємств знає про санкції в разі невиконання норм Закону (ст. 265 КЗпП) – штраф у розмірі понад 111 тис. грн. Але дехто з керівників уперше дізнається про наслідки нехтування законодавством про працю».  

Наразі, легалізація трудових відносин й офіційне працевлаштування є пріоритетним питанням у роботі Державної служби з питань праці. Відтак, фахівці управління не марнують жодної нагоди, аби нагадати роботодавцям і робітникам під час відвідувань, семінарів та круглих столів про спільну відповідальність за дотримання законодавства, адже всі ми мріємо про правову державу, де б кожен жив за ЗАКОНОМ!