logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Сумщина: Підприємству доведеться сплатити понад 7 млн грн за використання нелегальної праці

За допуск 70 працівників до роботи без укладення з ними трудового договору на суб’єкт господарювання Управлінням Держпраці у Сумській області накладено штрафну санкцію в розмірі 7 818 300 грн.  Зазначена сума штрафу підлягає сплаті до державного бюджету протягом одного місяця з дня прийняття постанови . 

Порушення трудового законодавства встановлено в ході інспекційного відвідування одного із сільськогосподарських підприємств Сумської області фахівцями Управління Держпраці у Сумській області. 

Надані суб’єктом господарювання під час контрольного заходу копії договорів з працівниками про надання послуг та накази на призначення не відповідають вимогам оформлення правовідносин у даному випадку.  Адже має місце підміна трудових відносин цивільно-правовими. 

Працівники суб’єкта господарювання, що виконують роботи за договорами про надання послуг, зобов’язані дотримуватись правил та інструкцій з охорони праці, електробезпеки, протипожежної безпеки підприємства. А це насправді є вимогою трудового законодавства, відповідно до статті 29 КЗпП України та статті 14 ЗУ «Про охорону праці», отже є ознакою трудових правовідносин, а не цивільних.

Фахівцями Держпраці встановлено ознаки трудових відносин з цими працівниками й в оплаті праці. Крім того, мають місце випадки відрахування із грошових сум, нарахованих до виплати працівникам за договорами про надання послуг, коштів для отримання певних товарів в рахунок заробітної плати, що теж передбачено саме трудовим законодавством, ч. 3 статті 23 ЗУ «Про оплату праці».

Також зазначимо, що переважна більшість наданих підприємством наказів про прийняття на роботу працівників не підписані роботодавцем.  

Генеральний директор підприємства на вимогу інспектора праці письмові пояснення щодо встановлених порушень не надав.