logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

У Сумах обговорили стан погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами-боржниками

Протягом січня-червня 2018 року фахівцями Управління Держпраці у Сумській області проведено 31 інспекційне відвідування підприємств Сумщини щодо дотримання трудового законодавства в оплаті праці. На виконання вимог приписів інспекторів праці погашено 1 660 410 грн. заборгованої заробітної плати.

Стан заборгованості із заробітної плати на підприємствах Сумщини днями обговорили на спільному засіданні Сумської обласної та Сумської міської тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног звернув увагу учасників засідання на результати інспекційної діяльності за перше півріччя поточного року.

Присутні відповідальні особи підприємств проінформували членів комісій стосовно вжитих заходів щодо вирішення проблемних питань. Зокрема було розглянуто ситуацію у ПАТ «Сумське МНВО», та КП «Конотопське трамвайне управління». 

Протягом останніх кількох років Управлінням Держпраці у Сумській області проведено шість заходів державного контролю у ПАТ «Сумське МНВО», більшість з яких на підставі звернень працівників підприємства – наголосив Юрій Семеног. У ході  інспекційних відвідувань встановлені порушення щодо строків оплати праці, розрахунку при звільненні робітників. На ряду з цим п’ять спроб Держпраці здійснити позапланові перевірки увінчалися невдачею через перешкоджання суб’єкта господарювання. На ПАТ «Сумське МНВО» накладено штрафні санкції відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України. Матеріали проведених інспекційних відвідувань передані до правоохоронних органів задля відкриття кримінального провадження. 

Щодо КП «Конотопське трамвайне управління», то в ході контрольного заходу в травні 2018 року фахівцями Управління Держпраці у Сумській області встановлено порушення трудового законодавства в частині виплати заробітної плати. Протягом червня-липня поточного року в.о.керівника підприємства тричі не допустив фахівців Держпраці до проведення  повторних інспекційних відвідувань. Ці контрольні заходи здійснювалися на підставі чисельних звернень працівників не лише стосовно заборгованості із заробітної плати, але й безпідставних звільнень працівників, оголошення доган тощо.

Наразі на КП «Конотопське трамвайне управління» накладено штрафну санкцію за недопуск до проведення інспекційних відвідувань у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, відповідно до статті 265 КЗпПУ. Утім такий штраф передбачений за кожне вчинене правопорушення. Тож найближчим часом будуть винесені ще дві постанови Держпраці про накладення штрафу за недопуск до проведення контрольних заходів, а отоже неправомірі дії в.о. керівника коштуватимуть підприємству понад 30 000 грн

У ході засідання керівники підприємств проінформували членів комісій щодо вжитих дій задля вирішення проблемних питань. Утім ситуація на цих підприємствах залишається надто складною. 

Також Юрій Семеног наголосив на тому, що на ряду із заборгованістю з заробітної плати глобальним є питання легалізації праці. «Шановні керівники підприємств, – звернувся до присутніх начальник Управління, – допускайте до виконання робіт лише офіційно оформлених працівників. Протягом січня-червня 2018 року Управлінням Держпраці  у Сумській області виявлено 288 неоформлених працівників, на підприємства накладені штрафні санкції на загальну суму понад 22 млн грн», – зауважив Юрій Семеног, нагадавши учасникам засідання про встановлені штрафні санкції за використання неоформленої праці.