logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Держпраці нагадує: шляхи запобігання нещасним випадкам під час збирання врожаю

На Сумщині протягом першого півріччя 2018 року в результаті нещасних випадків на підприємствах агропромислового комплексу травмовано чотири працівника, що на одного постраждалого менше, у порівнянні з аналогічним періодом 2017 роком. Утім, з аналізу показників травматизму по Україні відслідковується зростання кількості постраждалих на підприємствах сільського господарства та харчової промисловості. Стосовно шляхів поліпшення стану охорони праці суб'єктів господарювання інформує начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Валентина Герасименко.

Здійснювати постійний контроль щодо дотримання працівниками законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці, вимог інструкцій з охорони праці, безпеки під час виконання робіт – обов'язок кожного роботодавця. Важливо утримувати в справному технічному стані обладнання, машини, механізми, газове та електрогосподарство, об'єкти котлонагляду.

Суб'єктам господарювання не дозволяється допускати до виконання робіт з підвищеною небезпекою працівників, які не пройшли в установленому порядку інструктажі, навчання та перевірку знань з охорони праці. Також роботодавцям слід пам'ятати про обов'язковість періодичних медичних оглядів.

Підприємство має забезпечувати своїх працівників спеціальним одягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Наразі в Україні діють «Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві» (Зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2012 р. за №2075/22387). Ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність у сільському господарстві.

У період зернозбиральних робіт суб'єктам господарювання слід звернути особливу увагу на правильну організацію праці та дотримання вимог безпеки, справність машин і механізмів, що експлуатуються в технологічному процесі.

Разом з тим, необхідно забезпечити дотримання вимог безпеки під час перевезення працівників до місця роботи, при виконанні робіт у темну пору доби, навантажувально-розвантажувальних робіт, під час ремонту техніки в польових умовах, зокрема шино-монтажу.

Роботодавці мають забезпечувати контроль за відпочинком працівників лише у встановлених місцях, а також унеможливити вживання працівниками алкоголю в робочий час, або виконання робіт у стані алкогольного сп'яніння.

Утім, на ряду із обов'язками роботодавців, працівники зобов'язані дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог технологічного процесу та правил з охорони праці. Адже кожен з нас несе відповідальність за своє життя, а особиста пильність та обережність є запорукою безпечної праці.

Слід пам'ятати, що охорона праці є невід'ємною складовою гармонійного розвитку суспільства, а людське життя – найвища соціальна цінність і ніщо не може виправдати смерть людини.