logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

За порушення вимог з охорони праці підприємствам анульовано дозволи на виконання робіт

На Сумщині двом підприємствам основною діяльністю яких є проведення обстеження, ремонту та чищення димарів, повітропроводів, анульовано дозвіл на виконання робіт

Протягом січня-липня 2018 року фахівцями Управління Держпраці у Сумській області перевірено дев’ять підприємств, які виконують роботи по обстеженню димо-вентиляційних каналів (далі - ДВК). Заходи державного контролю проведені в частині додержання підприємствами вимог законодавства з охорони праці. 

У ході перевірок були встановлені значні порушення законодавства. Недотримання підприємствами термінів повірки приладів для виконання робіт по обстеженню, ремонту та чищенню димарів і повітропроводів, якими вимірюють величину тяги. Суб’єкти господарювання перевірку ДВК проводять не в повному обсязі, чим порушують вимоги НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання». Акти перевірки ДВК, які видаються підприємствами за результатами виконання робіт, не відповідають рекомендованій формі, передбаченій НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання». Також на момент перевірок були відсутні відомості щодо отримання власниками димових та вентиляційних каналів актів їх перевірки з відміткою в акті.

На ряду з цим перевірені підприємства знехтували необхідністю проходження працівниками спеціального навчання з охорони праці під час виконання робіт на висоті, газонебезпечних робіт. Таке порушення збільшує ймовірність настання нещасних випадків на виробництві, створюючи загрозу життю і здоров’ю працівників. 

Управління Держпраці у Сумській області наголошує, що наразі на Сумщині зареєстровано 65 суб’єктів господарювання, які мають діючі дозволи на виконання робіт по обстеженню, ремонту та чищенню димарів, повітропроводів. Перелік таких підприємств розміщений на офіційному сайті Управління Держпраці у Сумській області за посиланням: http://sumy.dsp.gov.ua/2013-08-30-21-18-59.