logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці нагадали сільським господарствам Тростянецького району вимоги безпеки проведення зернозбиральних робіт

У ході підготовки до зернозбиральних робіт, підприємствам в першу чергу потрібно приділити особливу увагу технічному стану сільськогосподарської техніки. Також вагомим для господарств є дотримання вимог безпеки під час виконання польових робіт.

Про це йшлося на семінар-нараді фахівців відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області з керівниками та відповідальними особами за охорону праці сільськогосподарських підприємств Тростянецького району, який відбувся на базі Тростянецької райдержадміністрації.

Учасники заходу розглянули вимоги щодо безпеки під час збирання зернових, зернобобових та круп'яних культур, заготівлі соломи, сіна, сінажу і силосу. Обговорили ймовірні причини травмування працівників під час агрегатування сільськогосподарської техніки. А саме, нещасний випадок може статися у результаті наїзду трактора на допоміжного працівника,  падіння причіпного пристрою на ноги, втрата стійкості з’єднуваного знаряддя, падіння знаряддя на працівника, від’єднання причепу під час руху тощо.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Тамара Рябущенко надала рекомендації суб’єктам господарювання щодо запобігання травматизму під час жнив. 

Фахівець наголосила на необхідності проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки для усіх працівників, які будуть брати участь у збиранні врожаю.

«Зернозбиральні комбайни та інша техніка, яка залучається до роботи, мають бути зареєстрованими і пройти відповідний обов’язковий технічний контроль, – зазначила Тамара Рябущенко. – До роботи на тракторах та комбайнах допускаються механізатори віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право керування  сільськогосподарською технікою відповідної категорії».

Підприємства мають забезпечувати всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами.

Також Тамара Рябущенко звернула увагу учасників заходу на те, що особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати від роботодавця допуск до виконання робіт на висоті понад 1,3м.