logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

У Сумах інспектори праці роз’яснили працівникам та роботодавцям торгівельних центрів порядок оформлення трудових відносин

На території торгівельно-розважальних центрів Євробазар і Лавина у місті Суми інспектори праці Управління Держпраці у Сумській області провели роз’яснювальну роботу в частині легалізації праці. 

Основний напрямок діяльності Держпраці, зокрема в частині легалізації праці – це інформаційно-роз’яснювальна робота, метою якої є попередження порушень роботодавцями законодавства про працю. 

Інспектори праці звернули увагу учасників трудових відносин на те, що легальна праця гарантує працівникам соціальний захист, в частині виплати заробітної плати, надання відпусток, оплати наднормової роботи та у нічний час тощо. Також слід зазначити, що легальна праця є фундаментом для створення комфортних умов життя та облаштування міст, адже сприяє наповненню державного бюджету.

 

Утім, зважаючи на безвідповідальність деяких роботодавців, доводиться застосовувати крайні міри. А саме, із метою встановлення фактів використання неоформленої праці Управлінням Держпраці у Сумській області проводяться інспекційні відвідування суб’єктів господарювання. Так протягом шести місяців поточного року фахівцями Держпраці на підприємствах Сумщини виявлено понад 200 неоформлених працівників, на відміну від 16 за 2017 рік.    

Фахівці Держпраці наголосили на відповідальності роботодавців, передбаченій статтею 265 Кодексу законів про працю України, за фактичний допуск до роботи неоформленого працівника. А саме, у такому випадку підприємцю доведеться сплатити штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Так сума штрафних санкцій, накладених протягом січня-червня 2018 року на роботодавців за використання неоформленої праці, складає понад 8 млн грн., у свою чергу за 2017 рік – 1 млн грн.. 

  

Також інспектори праці звернули увагу громадян на можливість одержання індивідуальних консультацій стосовно оформлення трудових відносин. Кожен бажаючий може звернутися до Управління Держпраці у Сумській області, за адресою: м.Суми, вул. І.Сірка, 10, тел.: (0542) 60-70-76