logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

На Сумщині фахівці Держпраці надали консультації інспекторам праці місцевого самоврядування

Перші результати роботи та практичні проблемні питання в частині забезпечення державного контролю з питань дотримання трудового законодавства обговорили на нараді з інспекторами праці органів місцевого самоврядування в Сумській ОДА за участю заступника начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталії Антоненко. 

На початку наради Наталія Антоненко вручила посвідчення новопризначеним інспекторам праці. Фахівець зазначила, що більшість із вже призначених інспекторів праці наразі здійснили свої перші інспекційні відвідування місцевих підприємств у напрямку легалізації праці, а також активно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та працівників. Проте, залишаються й ті, що досі не приступили до виконання покладених на них службових обов’язків.

Наталія Антоненко наголосила на необхідності активізації роботи, а також звернула увагу присутніх на те, що Управлінням Держпраці у Сумській області розглядається питання проведення спільних контрольних заходів інспекторами праці управління та органів місцевого самоврядування. Це дасть можливість останнім перейняти навики роботи досвідчених фахівців Держпраці. 

Заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області в ході наради проінформувала присутніх з приводу юридичної практики управління. Основним питанням обговорення стали значні фінансові санкції до роботодавців у разі порушення ними вимог законодавства про працю, зокрема, допуск до виконання робіт неоформлених працівників. Також учасники засідання проаналізували причини й наслідки використання роботодавцями цивільно-правових угод замість трудових договорів. 

Інспектори праці місцевого самоврядування отримали вичерпні відповіді на питання щодо проведення інспекційних відвідувань та практичні поради фахівця Держпраці.