logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держпраці проінформували керівників закладів професійної освіти Сумщини стосовно праці неповнолітніх

Неповнолітні мають рівне з іншими громадянами право на працю. Особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових відносинах прирівнюються в правах до повнолітніх. Разом з цим у галузі охорони праці, при встановленні робочого часу, наданні відпусток та стосовно деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами.

Про права осіб молодше вісімнадцяти років як учасників трудових відносин йшлося на навчально-практичному семінарі на тему «Формування контингенту учнів та підвищення якості підготовки сучасних кваліфікованих робітників – головні завдання закладів професійної (професійно-технічної) освіти».  Захід відбувся на базі ДП ПТНЗ «Путивльський професійний ліцей» за участю керівників закладів професійної освіти Сумської області. 

У рамках проведення семінару виступаючі звернули увагу на якісну підготовку робітничого потенціалу в закладах професійної (професійно-технічної) освіти та алгоритм підготовки робітничих кадрів з врахуванням попиту на регіональному ринку праці.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Алла Врубель проінформувала присутніх про встановлену законодавством тривалість робочого часу для неповнолітніх. Також фахівець наголосила, що тривалість робочого часу для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу для осіб відповідного віку. 

Згідно зі статтею 191 Кодексу законів про працю України усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому,  до досягнення 21 року, щорічно підлягають обов’язковому медичному огляду. 

Заробітна плата неповнолітнім працівникам при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи, стаття 194 КЗпПУ.  

На ряду з цим фахівець звернула увагу учасників семінару на те, що роботодавець не має права застосовувати працю неповнолітніх на важких роботах, підземних та роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці. Відповідно до частини 2, статті 190 КзпПУ заборонено залучати таких працівників до виконання робіт, що передбачають підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми. 

У роботі семінару взяли участь представники Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумського обласного центру зайнятості та його філій.