logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області взяли участь у Всеукраїнському семінарі з питань державного контролю в АПК та СКС

Днями у Кам’янець-Подільському пройшов Всеукраїнський семінар стосовно підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери. 

Участь у заході взяли начальники територіальних органів Держпраці, їх заступники, керівники структурних підрозділів, головні державні інспектори, що здійснюють державний нагляд щодо суб’єктів господарювання агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери, представники Міжнародної організації праці, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Федерації профспілок України, начальники відділів охорони праці підприємств.

Одне з головних завдань Держпраці – запобігання випадкам виробничого травматизму, яке має вирішуватися у тісній взаємодії з роботодавцями, місцевими органами влади, профспілковими організаціями, іншими соціальними партнерами, розпочав семінар заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк.

«Досягнути позитивного результату можливо лише тоді, якщо робота кожного інспектора відповідатиме трьом основним вимогам сьогодення – буде своєчасною, якісною та ефективною», – підкреслив Ігор Шумелюк.

Учасники семінару обговорили питання щодо особливостей здійснення нагляду та проведення превентивних заходів органами Держпраці в агропромисловій та соціально-культурній сферах, розглянули динаміку виробничого травматизму та причини його виникнення в розрізі регіонів України.

У заході взяв участь перший заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Євген Бондар та начальник відділу нагляду в АПК та СКС Валентина Герасименко, які звернули увагу присутніх на проблематику експлуатації транспортних засобів  суб’єктами господарювання АПК, СКС та  безпеку на дорогах.  

Згідно соціологічних досліджень, в Українi смертнiсть у дорожньо-транспортних пригодах є найвищою в Європi. Тому на Сумщині задля попередження виробничого травматизму та травмування працівників під час дорожньо-транспортного руху в рамках співпраці фахівцями Держпраці, патрульної поліції, Фонду соціального страхування, районних державних адміністрацій, інших заінтересованих організацій та за сприяння обласних управлінь лісового й агролісового господарства проведено серію семінарів для посадових осіб підприємств агропромислового комплексу, соціально-культурної сфери та лісової галузі області.

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області наголосили на обов’язках посадових осіб, які відповідають за експлуатацію й технічний стан транспортних засобів підприємств, а також зауважили, що основними причинами дорожньо-транспортних пригод є порушення правил безпеки дорожнього руху, вимог безпеки під час користування транспортними засобами, невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Крім того, учасники семінару обговорили зміни в законодавстві, нові підходи щодо удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах України.

У ході практичної частини семінару присутні навчилися надавати домедичну допомогу в разі настання нещасного випадку на виробництві.