logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Ігор Дегнера: «У боротьбі за легалізацію праці інспектори праці відстоюють права працівників»

У Сумах на засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення під головуванням керівника апарату Сумської ОДА Дмитра Живицького проаналізували результати проведеної роботи щодо виявлення «тіньової» зайнятості та заробітної плати на підприємствах області. Нарада пройшла за участю директора Департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Ігоря Дегнери. 

Виявлення неоформленої зайнятості, легалізація робочих місць та заробітної плати є пріоритетним напрямком діяльності Держпраці з початку створення й до сьогодні. Передумовою цьому стали статистичні показники ринку праці. А саме, зниження середньооблікової кількості штатних працівників з одночасним збільшенням кількості укладених цивільно-правових угод та працівників, що працюють не офіційно. 

Легалізація праці сприяє поповненню державного бюджету, забезпеченню своєчасної виплати заробітної плати лікарям, вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери, споживачами послуг яких є всі громадяни, облаштуванню інфраструктури міст тощо. У свою чергу, працюючи нелегально, працівник позбавляється соціального захисту, гарантованого державою. Усі ризики, пов’язані з виконанням робіт перекладаються лише на працівника.  

Вирішення проблематики «тіньової» зайнятості можливе лише в співпраці роботодавців із державними контролюючими органами. «Тому, беручи за основу превентивну діяльність,  лише у тому разі, коли слова не мають належного впливу, Держпраці вимушена застосовувати більш жорсткі засоби контролю», – зауважив Ігор Дегнера. У таких випадках мова йде про накладення штрафних санкцій, регламентованих статтею 265 Кодексу законів України про працю.     

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног, який взяв участь у засіданні, ознайомив присутніх із результатами діяльності інспекторів праці. Так найбільша кількість працівників, що працюють на умовах трудового договору, у 2017-2018 роках зафіксована в промисловості, на другому місці – сільське господарство. Утім найвищій рівень неоформленої праці протягом минулого року встановлено в закладах харчування, а саме, 60%. У 2018 році на підставі аналізу паспорту неоформленої зайнятості в регіоні значну увагу приділено будівельній галузі. У результаті виявлено 82 неоформлених працівника будівельних організацій протягом січня-травня поточного року.  

На ряду з цим присутні обговорили діяльність інспекторів праці органів місцевого самоврядування, більшість з яких наразі вже провели перші заходи державного контролю підприємств. Також учасники наради проаналізували висновки комісій й нагальну потребу щодо створення посад інспекторів праці в тих об’єднаних територіальних громадах, де таких поки немає. Юрій Семеног вкотре наголосив на всебічній підтримці новопризначених інспекторів праці на шляху виявлення неоформленої праці. 

Беззаперечно показник роботи Держпраці в напрямку боротьби із незадекларованою працею можна вважати результатом співпраці з соціальними партнерами, а саме, Пенсійним фондом України та Державною фіскальною службою, громадськими організаціями.

Участь у нараді, через засоби відео-зв’язку, взяли представники об’єднаних територіальних громад всіх районів області, які доповіли про результати своєї роботи у  напрямку легалізації незадекларованої праці.