logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фото-звіт відзначення Дня охорони праці на Сумщині

Всесвітній День охорони праці у 2018 році відзначається під девізом «Захищене і здорове покоління» та присвячений проблематиці захисту праці молоді, а також припинення використання праці дітей. 

На Сумщині Організаційним комітетом проведено значну кількість заходів, спрямованих на виховування культури охорони праці та підвищення відповідальності роботодавців за здоров’я і життя працівників, а також гарантії їх трудових прав.

За результатами Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», в Управлінні Держпраці у Сумській області, організовано фото-виставку переможців та виставку кращих конкурсних робіт. У своїх малюнках юні аматори із глибоким розумінням та великою дитячою любов’ю розповідають про необхідність виконувати правила безпеки, використовувати засоби захисту, берегти своє здоров’я та життя щоб повертатися додому до своїх сімей.

Із метою інформування громадян щодо відзначення Дня охорони праці в Україні та привернення уваги до проблематики використання праці молоді у місті Суми розміщено тематичні бігборди.

У ході відкритих уроків, вікторин, лекцій за участю Держпраці й Фонду соціального страхування школярі та студенти Сумщини дізналися про те, як працювати на виробництві безпечно, захистити своє життя, зберегти здоров’я. Майбутні працівники ознайомилися з процедурою влаштування на роботу, а трудовими правами працівників. 

Для визначення шляхів вирішення проблемних питань у ході діяльності  підприємств області, а також тих, що виникають під час проведення медичних оглядів працівників, навчання з охорони праці,  розслідування нещасних випадків на виробництві проведено наради та круглий стіл за участю представників органів місцевого самоврядування, членів організаційного комітету з відзначення Дня охорони праці, суб’єктів господарювання, медичних закладів. 

  

У рамках заходів присвячених Дню охорони праці представники Конотопської міської ради, Держпраці та Фонду соціального страхування в прямому ефірі Телеканалу КСТ проінформували громадян стосовно порядку дій у разі настання нещасного випадку на виробництві. Також фахівці звернули увагу на заходи місячника з охорони праці, присвячені збереженню життя працівників, що проходять в області.  

У Свято-Воскресенському кафедральному соборі та соборі Пресвятої Богородиці у місті Конотоп відбулися панахиди за загиблими на виробництві. Слід зазначити, що протягом 2017 року на підприємствах Сумської області в результаті нещасних випадків загинуло шість працівників.

  

Традиційно в рамках щорічної акції працівники Управління Держпраці у Сумській області долучилися до Всеукраїнської толоки «За чисте довкілля», старанно прибравши, закріплену за управлінням, територію.

 

Із нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці, під девізом «Від здорового способу життя до здорових умов праці», в Сумах пройшов дружній турнір із настільного тенісу між командою Управління Держпраці у Сумській області та ДП «Експертно-технічний центр Держпраці». Члени обох команд впевнено виборювали перемогу, проявивши професіоналізм і спритність. У завершальному етапі в двобої зійшлися керівники установ. За результатами турніру перемогу здобула дружба.

Держпраці та Сумський ЕТЦ співпрацюють в одному надважливому напрямку – збереження життя і прав працівників Сумщини. Тож суперники у грі й партнери в роботі, фахівці наголошують на тому, що дотримання вимог охорони праці на виробництві, як і спорт, зберігає здоров’я.      

     

 

Кульмінацією відзначення Дня охорони праці стали урочистості, в ході яких пролунали найщиріші слова привітання, почесними нагородами та грамотами були відзначені кращі з кращих працівників сфери охорони праці. На ряду з цим із нагоди 100-річчя з дня утворення технічної інспекції праці профспілок подяками за багаторічну плідну працю по забезпеченню дотримання законодавства з охорони праці на підприємствах Сумської області були відзначені ветерани технічної інспекції.

У ході урочистостей грамотами й цінними подарунками нагороджені переможці й фіналісти Регіонального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Захід відбувся у концертному залі Сумської обласної філармонії. По завершенню урочистостей артисти філармонії святковим концертом привітали присутніх із професійним святом.