logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Працівникам п’яти підприємств Сумщини виплачено борг із заробітної плати

Протягом I кварталу поточного року п’ять підприємств Сумської області повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати перед своїми працівниками, загальна сума виплат склала понад 1 500 000 грн.   

Заборгованості із заробітної плати погашена на Дочірньому підприємстві «Сумський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія» Автомобільні дороги України та його філіях на загальну суму 1 339 200 грн; на житловому ремонтно-експлуатаційному підприємстві «Житлосервіс» (м. Конотоп) на суму 54 400 грн; у комунальному ремонтно- експлуатаційному підприємстві «Центральне» (м. Конотоп) на суму 7 000 грн.

Частково погашений борг по заробітній платі на Державному підприємстві «Наумівський спиртовий завод» на суму 27 700 грн. та підприємстві об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки) Кролевецьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих на суму 114 700 грн.

Слід зазначити, що здійснення державного контролю за додержанням трудового законодавства юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) і фізичними особами, які використовують найману працю, в частині своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати найманим працівникам є одним із пріоритетних завдань Державної служби України з питань праці.

Протягом січня – березня 2018 року Управлінням Держпраці у Сумській області проведено 25 відвідувань й 11 інспекційних відвідувань економічно-активних підприємств, установ та організацій, що мають заборгованість із заробітної плати у Сумській області. Керівникам підприємств внесено приписи в частині забезпечення дотримання вимог законодавства щодо виплати заробітної плати найманим працівникам. Крім того відповідальні посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності, передбаченої статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України на 11 підприємств накладено фінансові санкції за порушення вимог трудового законодавства.

Управління Держпраці у Сумській області звертає увагу роботодавців на те, що згідно із вимогами частини 5 статті 97 Кодексу Законів про працю України оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі проводяться власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.