logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці ознайомили учнів та студентів Сумщини із трудовими правами молоді

Із нагоди Всесвітнього Дня охорони праці Управлінням Держпраці у Сумській області за участю Фонду соціального страхування із метою роз’яснення трудових прав та вимог з охорони праці проведено серію відкритих уроків, лекцій для вихованців шкільних, професійних та вищих навчальних закладів Сумської області. 

Неповнолітні мають рівне з іншими громадянами право на працю. Тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх. Разом з тим, в частині охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці неповнолітні користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Тому із огляду на зростання актуальності проблематики виробничого травматизму серед молоді девізом Дня охорони праці цьогоріч є «Захищене і здорове покоління».     

Переглядаючи та обговорюючи роботи учасників Регіонального туру конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» з фахівцями Держпраці, молодші школярі ознайомилися із правилами охорони праці й засобами захисту, які мають виконуватися та використовуватися у процесі роботи і батьками дітлахів, і всіма працівниками. А для закріплення отриманих знань школярі розгадали тематичні ребуси з охорони праці. 

Учні старших класів взяли участь у вікторині, присвяченій Дню охорони праці. Відповідаючи на питання стосовно вимог законодавства про працю та охорону праці, школярі проявили ерудицію і високі знання, які допоможуть молодому поколінню вдало розпочати свою трудову діяльність, захистити свої трудові права, впевнено досягаючи поставлених цілей.       

Фахівці роз’яснили трудові права неповнолітніх, звернули увагу на пільги, встановлені законодавством, обговорили гігієнічні вимоги до праці жінок та підлітків в ході лекцій для школярів і студентів Сумщини. Молодь ознайомилася із особливостями праці та проведення медоглядів осіб до 21 року. Державні інспектори надали практичні поради застосування вимог та правил з охорони праці, які допоможуть молодим працівникам захистити своє здоров’я та зберегти життя.   

До проведення заходів долучилися у місті Суми: перша гімназія, загальноосвітні школи №27, №5, №19, спеціалізована школа №3, Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей, Сумський національний університет, коледж СНАУ; ЗОШ №5 міста Охтирка; Роменська ЗОШ №4; Конотопська спеціалізована школа №2; загальноосвітня школа №5; Косівщинська ЗОШ ім. Лесі Українки; загальноосвітні школи міста Тростянець.