logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Співпрацю державних контролюючих органів і роботодавців обговорили на Сумщині

Із нагоди Всесвітнього Дня охорони праці у рамках круглого столу під егідою Сумської обласної державної адміністрації керівники державних органів, організацій та установ, що забезпечують реалізацію та захист прав працівників Сумщини на гідні й здорові умови праці обговорили проблемні питання діяльності підприємств Сумської області у відповідності до діючого законодавства. 

Зустріч пройшла за участю керівників Управління Держпраці у Сумській області, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, Сумської обласної ради профспілок, ДП «ЕТЦ Держпраці», Спілки підприємств, орендаторів та власників Сумської області, Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інших зацікавлених організацій.  До заходу завдяки відео-зв’язку в онлайн режимі також долучилися керівники органів місцевого самоврядування районів області. 

«Завдання для роботодавців на сьогодні – усвідомити важливість дій, спрямованих на створення гідних, безпечних умов праці, та змінення статистики виробничого травматизму в напрямку зниження», – зауважив керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький.  

Зважаючи на те, що рівень травматизму на підприємствах Сумщини за 2017 рік зменшився у порівнянні із попередніми роками, слід звернути увагу на те, що значна кількість суб’єктів господарювання у своїй діяльності допускають порушення прав працівників. Нехтування вимогами з охорони праці створює небезпеку настання нещасних випадків на виробництві. У свою чергу порушення трудового законодавства, зокрема в частині легалізації праці, з однієї сторони позбавляє працівників соціального захисту, а з іншої – наражає на небезпеку всіх громадян як споживачів послуг різних сфер життєдіяльності.

Начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног зазначив, що за результатами 318 проведених Управлінням перевірок протягом 2017 року державними інспекторами виявлено 9623 порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Задля уникнення трагедій на виробництві за рішенням суду примусово зупинено понад 2 000 одиниць обладнання підвищеної небезпеки; підприємствами самостійно – більш, ніж 6 000. За результатами 610 інспекційних відвідувань з трудового законодавства 186 посадових осіб, у тому числі керівників підприємств, притягнуто до відповідальності.  

Утім задля уникнення порушень законодавства та допомоги роботодавцям в організації діяльності Управління Держпраці у Сумській області проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу. Понад 1 200 таких заходів проведено в 2017 році для суб’єктів господарювання фахівцями Держпраці та соціальних партнерів.  

У свою чергу в.о. директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Сумській області Олександр Новак зазначив, що сьогодні соцстрахівці опікуються майже 5300 потерпілими, половина з яких є інвалідами внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання. За минулий рік цій категорії громадян було відшкодовано понад 120 млн грн страхових коштів.

На доцільність створення профспілок на підприємствах задля захисту прав працівників звернув увагу присутніх заступник голови Сумської обласної ради профспілок Олександр Ткаченко. Там, де немає профспілкової організації, колективного договору відсутній порядок, а працівники працюють у незадовільних умовах. Досвід інших держав говорить, що створити безпечні умови праці та забезпечити управління ризиками виникнення нещасних випадків можливо лише при безпосередній участі трудового колективу, зауважив фахівець. 

Також учасники круглого столу обговорили проблематику недобросовісної конкуренції між експертними організаціями та суб’єктами господарювання, що проводять навчання з охорони праці; складнощі в діяльності фізичних осіб-підприємців, які використовують працю 1-3 найманих працівників; функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків й експлуатації ліфтів та інші актуальні проблемні питання.  

Основне завдання державних органів контролю та роботодавців співпрацювати задля збереження життя та здоров’я працівників. Тому Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів до Дня охорони праці звертається до всіх громадян, що є учасниками трудових відносин, як роботодавців, так і працівників, із закликом неухильно дотримуватися встановлених державою вимог із охорони праці та законодавства про працю. Лише спільними зусиллями ми можемо уникнути нещасних випадків на підприємствах, захистити здоров’я та трудові права працюючого населення.