logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Будівництво має бути безпечним

Саме під цим гаслом в Конотопській міській раді пройшов семінар для будівельників міста Конотоп за участю фахівців органів місцевого самоврядування, Держпраці, Фонду соціального страхування. Місцеві підприємці, що провадять свою діяльність у будівельній сфері, були проінформовані стосовно Мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Фахівці Управління Держпраці у Сумській області звернули увагу підприємств на обов’язок замовника або керівника будівництва направляти у територіальний орган Державної служби України з питань праці попередню інформацію про виконання будівельних робіт за формою згідно з Додатком 2 до Мінімальних вимог. Така необхідність виникає у випадку, коли передбачена тривалість будівельних робіт перевищує 30 робочих днів і на будівельних роботах одночасно буде зайнято понад 20 працівників, або якщо планований обсяг виконання будівельних робіт перевищує 500 людино-днів. Інформація подається не пізніше, ніж за 30 календарних днів до початку виконання будівельних робіт.

Із метою організації охорони праці та збереження життя і здоров’я працюючих на будівельному майданчику замовник або керівник будівництва повинен забезпечити контроль за виконанням підрядниками та фізичними особами вимог з охорони праці.

У свою чергу слід пам’ятати, що відповідальна особа за охорону праці на будівництві повинна мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій. А саме: вищу освіту відповідної спеціалізації, не менше 5 років професійного досвіду у сфері архітектури, будівництва або управління будівельними майданчиками, підтверджену незалежним органом кваліфікацію за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Учасники заходу обговорили обов’язки замовників, керівників будівництва, підрядників, а також фізичних осіб, які виконують роботи на будівельному майданчику за цивільно-правовим договором в частині організації безпеки виконання робіт. Присутні були проінформовані стосовно мінімальних вимог до робочих зон на будівельних майданчиках, порядку виконання роботи за наявності специфічних видів небезпеки тощо.