logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Якісні медогляди можуть зберегти здоров’я працівників

Профзахворювання у робітників, котрі працюють в шкідливих та несприятливих умовах починає формуватися при стажі роботи більше 10 років. Пік професійної захворюваності прослідковується серед працівників, стаж роботи яких 25 і більше років. Високий відсоток випадків профзахворювань з втратою працездатності свідчить про недостатню виявляємість професійних захворювань на ранніх стадіях розвитку. 

Із метою підвищення якості медичних оглядів працівників фахівці Управління Держпраці у Сумській області проводять семінари-наради з фахівцями медичних закладів області, які входять до комісій з проведення медичних оглядів. Днями такий захід пройшов з лікарями КЗ «Охтирська ЦРЛ» Консультативно-діагностична поліклініка (для дорослих та дітей) у місті Охтирка. Учасники семінару обговорили медичні протипоказання допуску до виконання робіт, пов’язані із впливом виробничих факторів. Вони визначені в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників та Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, наведених у додатку до наказу МОЗ України № 246.

Також присутні звернули увагу на необхідність проведення лабораторних, функціональних та інших досліджень. 

Головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області Людмила Кучеренко нагадала учасникам заходу, що лікувально-профілактичний заклад має складати план-графік на підставі списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, після чого погоджувати його з роботодавцем і Управлінням Держпраці у Сумської області. Медогляд лікарями проводиться тільки за наявності результатів необхідних досліджень.

 «Якщо людина не один рік пропрацювала в шкідливих умовах, під час проведення періодичних медичних оглядів, необхідно направляти її на дообстеження, давати запит на санітарно-гігієнічну характеристику або інформаційну довідку про умови праці», – зауважила Людмила Кучеренко.

Працівникам у свою чергу слід пам’ятати, що запущені, накопичені хвороби, призводять до втрати працездатності. Вчасна профілактика та лікування можуть зберегти Ваше здоров’я.