logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Фахівці Держпраці інформують підприємства області щодо порядку ведення вантажно-розвантажувальних робіт

Суб’єктам господарювання, які у своїй діяльності виконують роботи за допомогою механічних підіймачів та будівельних підйомників, слід пам’ятати про необхідність одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. 

Про це йшлося на семінарі з працівниками ПрАТ «Конотопський арматурний завод» за участю фахівців Управління Держпраці у Сумській області. Учасники заходу обговорили вимоги законодавства з охорони праці при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт, методи організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів на підприємстві.

Державні інспектори звернули увагу присутніх на те, що види робіт, зазначені в Додатку 6 до Постанови КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107 Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки можуть проводитися підприємствами після подачі до органів Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Задля уникнення виробничого травматизму рух автомобілів на вантажно-розвантажувальних площадках (пунктах) і на під’їзних коліях до них повинен бути організований за транспортно-технологічною схемою, затвердженою роботодавцем, з установкою відповідних дорожніх знаків. Має бути забезпечено або наскрізний проїзд через вантажно-розвантажувальну площадку, або вільний виїзд транспортних засобів з території площадки, без маневрування.

Слід пам’ятати, що категорично забороняється перевезення працівників на автомобілі, моторолері, електрокарі без спеціально обладнаних для них місць. 

У ході семінару фахівці Держпраці проінформували посадових осіб підприємства стосовно заборон під час експлуатації електронавантажувачів, вимог, яких слід дотримуватися під час виконання навантажувально-розвантажувальних робіт із застосуванням навантажувачів, а також правил  транспортування вантажів авто- і електронавантажувачами.

Участь у семінарі взяли головний державний інспектор відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Юрій Хоменко, головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки  Управління Держпраці у Сумській області Олександр Слєпинін, головний інженер, головний механік, енергетик,  керівники виробничих цехів, спеціалісти відділу з охорони праці ПрАТ «Конотопський арматурний завод».