logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Держпраці спільно з Укртрансбезпеки нагадали сумським перевізникам про вимоги законодавства

У рамках реалізації Угоди про співпрацю між Державною службою України з питань праці та Державною службою України з безпеки на транспорті розпочато роботу у напрямку приведення діяльності перевізників Сумської області у відповідність до вимог законодавства з охорони праці, та з питань праці.

Із огляду на це проведено семінар-нараду з керівниками та водіями суб’єктів господарювання, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів у Сумській області стосовно дотримання вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, а також вимог трудового законодавства. Участь у заході взяли: ФОП Олійник А.Г., ТДВ «Сумське АТП-15955», ТОВ «АТП -1054», ТОВ «Сумипастранс».

Учасники заходу обговорили основні причини настання нещасних випадків під час експлуатації транспортних засобів, та проаналізували шляхи уникнення трагедій. 

Фахівці Управління Держпраці й Укртрансбезпеки у Сумській області звернули увагу перевізників, на порядок допуску водіїв до роботи. А саме, обов’язковість проходження медичних оглядів, як  попередніх (під час прийняття на роботу), так і перед рейсових та після рейсових в установлені терміни відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Також суб’єктам господарювання варто пам’ятати, що  забороняється допускати до роботи працівників, які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці й пожежної безпеки.

Роботодавець зобов’язаний випускати на лінію лише технічно справні транспортні засоби, укомплектовані згідно з пунктами 1.12 та 1.13 глави 1 розділу III Правил охорони праці на автомобільному транспорті, що підтверджується підписом у дорожньому листі особи, яка відповідальна за випуск автомобіля на лінію, та водія.

На ряду із питаннями охорони праці перевізників, які взяли участь у семінарі, посадові особи Держпраці та Укртрансбезпеки проінформували стосовно питань законодавства про працю. Зокрема роботодавцям роз’яснили порядок оформлення трудових відносин з працівниками, та нагадали про відповідальність, передбачену за допуск працівника до виконання робіт без оформлення з ним трудових відносин. 

Слід зазначити, що у 2018 році відповідно до діючого законодавства одним із напрямків співпраці державних органів є обмін інформацією стосовно випадків допуску роботодавцями до виконання робіт не оформлених працівників. Згідно із Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю інформація, отримана від інших органів державного нагляду, може стати підставою для проведення інспекційного відвідування Держпраці. 

Також, відповідно до пункту 9 розділу ІІ Порядку технічного розслідування дорожньо-транспортних пригод, катастроф, аварій на автомобільному транспорті досягнуто домовленості щодо залучення Управлінням Укртрансбезпеки у Сумській області до проведення вищезазначених технічних розслідувань (у разі необхідності) представників Управління Держпраці у Сумській області.

Наразі заплановано серію заходів спрямованих на захист та збереження здоров’я, життя працівників, зайнятих у сфері транспортних перевезень, а також гарантії додержання роботодавцями їх трудових прав.