logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

На Шосткинському ТОВ "НПП Технологія" обговорили рівень відповідності підприємства до виконання робіт на висоті

Враховуючи результати перевірки Шосткинського ТОВ "НПП Технологія" з питань охорони праці, у рамках семінару фахівець Держпраці нагадав посадовим особам підприємства вимоги безпеки виконання робіт на висоті, проінформував стосовно ймовірних причин настання нещасних випадків на виробництві.  

Зазначимо, що у грудні минулого року на підприємстві в ході планового заходу державного контролю фахівцями Управління Держпраці у Сумській області встановлено порушення законодавства з охорони праці, зокрема в частині безпечного ведення робіт на висоті. На виконання приписів Держпраці про усунення виявлених порушень внутрішнім наказом суб’єктом господарювання було заборонено проведення робіт на висоті.

Наразі ТОВ "НПП Технологія" складається декларація відповідності матеріально-технічної бази підприємства по виконанню робіт на висоті, що є однією із основних вимог законодавства з охорони праці.

Із огляду на проведену роботу в частині приведення діяльності ТОВ "НПП Технологія" у відповідність до вимог безпеки праці, головний державний інспектор відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Сумській області Олександр Єрема надав посадовим особам підприємства, які взяли участь у семінарі, поради та роз’яснення з охорони праці.  

Увагу присутніх, фахівець звернув на те, що на кожному підприємстві залежно від місцевих умов і особливостей виробництва роботодавцю необхідно затвердити наказом перелік робіт на висоті, які проводяться за нарядами-допусками. А саме, це стосується робіт, що виконують на висоті понад 1,3 м.

Варто пам’ятати, що до виконання робіт на висоті допускаються лише особи не молодше 18 років, які пройшли професійний добір, медичний огляд, спеціальне навчання. 

Звісно, що основними причинами травмування працівників у процесі виконання зазначених робіт є падіння як самого працівника, так і устаткування, що використовується. Проте супутніми виробничими факторами можуть бути: пожежна небезпека, дія електричного струму, підвищений рівень запиленості, загазованості повітря, шуму, несприятливі кліматичні умови тощо.

Для безпеки проведення робіт на висоті потрібно забезпечити наявність, міцність і стійкість огороджень, риштувань, настилів, драбин тощо. Застосовуватися мають лише технічно справні машини, механізми і пристрої, укомплектовані відповідною технічною документацією. Роботодавець повинен враховувати стан здоров’я працівників, задіяних при виконанні робіт на висоті, забезпечити їх засобами індивідуального захисту, такими, як, пояси запобіжні, каски, страхувальні канати, уловлювачі, верхолазне спорядження тощо. 

Фахівець Держпраці наголосив на тому, що пояси запобіжні мають відповідати вимогам стандартів та технічним умовам. Обов’язковим є проведення один раз на шість місяців випробувань поясів статистичним навантаженням. Задля забезпечення контролю за технічним станом та термінами придатності засобів захисту в підрозділах підприємства, які їх застосовують необхідно вести «Журнал обліку та зберігання засобів захисту». 

Зазначимо, що на виконання припису Держпраці протягом січня 2018 року проведено навчання працівників ТОВ "НПП Технологія" з питань охорони праці. Також підприємством придбано необхідні засоби захисту для убезпечення працівників у ході виконання робіт з підвищеною небезпекою. 

Загалом за результатами планових перевірок, проведених Управлінням Держпраці у Сумській області протягом минулого року, встановлено порушення вимог законодавства в частині безпеки ведення робіт на висоті майже у 90% суб’єктів господарювання (з числа тих, що у своїй діяльності виконують роботи на висоті). Наразі більшість із цих підприємств подали до Держпраці декларації відповідності матеріально-технічної бази, забезпечили проходження працівниками навчання з охорони праці, придбали необхідні засобами захисту тощо. Стосовно тих суб’єктів господарювання, які відмовляються добровільно усувати встановлені та зафіксовані в акті перевірки порушення з охорони праці, то матеріали перевірок цих підприємств направлені до суду задля застосування заходів реагування.