logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Проблематику професійної захворюваності працівників обговорили на Колегії Управління Держпраці у Сумської області

У ході засідання члени Колегії, керівники підприємств Сумщини, які взяли участь у заході, начальники структурних підрозділів Управління Держпраці у Сумській області проаналізували рівень професійної захворюваності працівників на промислових підприємствах Сумщини. Засідання пройшло за участю начальника відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці Людмили Харчук.

Для зменшення кількості випадків професійних захворювань працівників поряд із обов’язком роботодавців створювати безпечні умови праці на своєму підприємстві вагому роль має якість проведення медичних оглядів працівників, зокрема тих, що долучаються до виконання робіт у шкідливих умовах праці.

«Тому головним завданням Держпраці у першу чергу є організація превентивних заходів за участю посадових осіб підприємств та медичних закладів, що несуть відповідальність за якість проведення медоглядів», – наголосила Людмили Харчук.

Із огляду на актуальність проблеми начальник Управління Держпраці у Сумській області Юрій Семеног проінформував присутніх стосовно нещасних випадків, які сталися із працівниками на виробництві протягом минулого року через незадовільний стан їх здоров’я. Незважаючи на наявні хвороби у постраждалих, медичні заклади мали необережність надати їм довідки про придатність до виконання робіт, які відповідали їх основній діяльності. У свою чергу роботодавці також не забезпечили належний контроль за станом здоров’я своїх працівників.

«Аналізуючи ці інциденти, слід звернути увагу на масштабність обговорюваного питання. Адже кожен працівник є постачальником певних послуг, які споживають інші люди. Тому стан здоров’я працівників підприємств впливає і на якість послуг, і на безпеку  споживачів», – зауважив Юрій Семеног.    

В обговоренні шляхів запобігання виникненню професійних захворювань активну участь взяли присутні посадові особи промислових підприємств області. Вони проінформували присутніх про стан охорони праці на їх виробництві, а також про проведені заходи. Суб’єкти господарювання обговорили проблемні питання, з якими вони стикаються у своїй діяльності в частині забезпечення гідних умов праці, а саме стосовно убезпечення працівників від впливу шкідливих чинників.

  

Зважаючи на значну кількість зауважень до проведення медоглядів працівників, а також стосовно співпраці медичних закладів із підприємствами, Управлінням Держпраці у Сумській області та Фондом соціального страхування члени Колегії запропонували провести загальну нараду стосовно питань профілактики професійної захворюваності.    

На завершення засідання Людмила Харчук звернула увагу присутніх на те, що і роботодавці, і державні органи повинні бути єдиним цілим у процесі досягнення мети збереження здоров’я та життя працівників.  

У рамках робочого візиту на Сумщину начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці зустрілася із фахівцями відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, відділу з питань експертизи умов праці, відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Сумській області. Фахівець проконсультувала працівників територіального управління та надала їм практичні поради в частині виконання покладених на них обов’язків.