logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Інспектори праці органів місцевого самоврядування Сумської області отримали рекомендації фахівців Держпраці

Задля забезпечення підтримки інспекторам праці органів місцевого самоврядування у здійсненні покладених на них обов’язків фахівці Управління Держпраці у Сумській області в рамках семінару надали поради у вирішенні проблемних питань, що мали місце у ході проведення перших інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання.

Захід розпочала заступник начальника Управління Наталія Антоненко із вручення посвідчень новопризначеним інспекторам праці Шалигінської селищної ради Глухівського району та Роменської міської ради.

«Саме з моменту одержання посвідчення інспектори праці мають право та обов’язок проводити заходи спрямовані на захист законних прав працівників», – зауважила Наталія Антоненко. 

Наразі в Сумській області 20 інспекторів праці від органів місцевого самоврядування отримали посвідчення. Протягом лютого-березня 2018 року ними проведено 12 перших відвідувань підприємств, які провадять свою діяльність на території області.  

У ході семінару начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко в першу чергу звернула увагу присутніх на нововведення в оформленні документації інспекційних відвідувань. Фахівець проконсультувала учасників семінару стосовно складення направлень на здійснення заходів контролю, повідомної реєстрації, перевірки реквізитів підприємств, що є об’єктами відвідувань тощо.

Учасники семінару обговорили проблемні  та спірні питання, що виникли під час проведення інспекторами праці перших самостійних інспекційних відвідувань підприємств в частині додержання роботодавцями вимог діючого законодавства. Вікторія Чортенко наголосила на тому, що у своїй діяльності вони мають керуватися: 

Постановою КМУ від 26 квітня 2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”;

статтями 41, 18/6 Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017  № 1338 «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів»;

Постановою КМУ від 17 липня 2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення»;

а також статтею 265 Кодексу законів про працю України.

Фахівці Держпраці надали колегам практичні поради із огляду на свій професійний досвід.