logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Головні новини

Держгірпромнагляд закликає населення Сумщини бути пильними і небайдужими до безпеки дитячих майданчиків та інших об’єктів відпочинку

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Сумській області спільно з іншими державними управліннями та владними структурами області розпочало позапланові перевірки дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо безпечної експлуатації дитячих і спортивних майданчиків, зокрема тих, що розташовані на прибудинкових територіях, а також атракціонів та інших об’єктів відпочинку дітей.

Причиною стала нещодавня трагедія у Бердичеві, коли на дитячому майданчику від обвалу дерев’яної балки загинула 8-річна дівчинка. Із метою запобігання випадкам травмування на атракціонах та майданчиках відпочинку теруправління Держгірпромнагляду у Сумській області звертається до всіх причетних суб’єктів господарювання приділити особливу увагу питанням безпеки.

По-перше, кожен дитячий майданчик, не говорячи про атракціони, повинен мати відповідний проект, який підтверджено позитивними експертними висновками. Останній буревій, який наробив чимало лиха у м. Суми, на прикладі повалених білбордів показав, до чого призводить монтаж небезпечного обладнання чи споруд без відповідного проекту.

По-друге, кожен дитячий майданчик повинен мати власника і відповідальну особу. Нажаль, останнім часом спостерігаються випадки, коли подарований спонсором або меценатом дитячий майданчик згодом стає «нічийним». Відтак, за безпечний відпочинок дитини, нажаль, відповідальності ніхто не несе. Натомість з часом певні конструкції потребують заміни, аби не наражати маленьких мешканців на травмування.

По-третє, у Держгірпромнагляді подекуди взагалі відсутня інформація про фірми та підприємства, що здійснювали монтаж таких дитячих майданчиків на прибудинкових територіях. Це, у свою чергу, також у майбутньому може наражати малечу на небезпеку.

Із настанням теплої погоди, на території області, особливо в місцях масового відпочинку людей, почали встановлювати так звані «надувні батути», які користуються неабиякою популярністю серед дітей. Як показали останні перевірки, проведені державними інспекторами з охорони праці, більшість з цих «об’єктів розваг» живляться від електромереж, не маючи при цьому протоколів замірів електричного опору. У деяких випадках електричні дроти розташовані просто на тротуарі, наражаючи при цьому на небезпеку перехожих. Нажаль, заборони на таких «горе-розважальників» не діють, адже користуючись своєю мобільністю, їх батути згодом з’являються в іншому місці. Такою «мобільністю» користуються і луна-парки, які останнім часом стають чи не головними «ньюз-мейкерами» трагічних новин.  

Відтак органи місцевого самоврядування повинні більш ефективно вести роботу щодо недопущення на територіях їх громад появи небезпечних об’єктів для розваг.

Держгірпромнагляд звертається до всіх мешканців області проявляти власну пильність і небайдужість у виявленні порушень, пов’язаних із безпечним відпочином. У разі виявлення небезпечних об’єктів – дитячих майданчиків без власників, атракціонів без відповідних дозволів, прохання повідомляти на телефони «гарячої лінії» теруправління – (0542) 61-74-11, 61-73-51.