logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Безпека лісосічних робіт під контролем Держпраці

За сприяння Сумського обласного лісгоспу фахівці Управління Держпраці у Сумській області в рамках семінару-наради обговорили правила безпеки виконання лісосічних робіт із представниками Сумського, Охтирського, Лебединського, Тростянецького, Краснопільського лісних господарств.

Задля уникнення травмування працівників лісосічні роботи слід виконувати згідно вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці, дотримуючись експлуатаційної документації на технічні засоби, порядку організації технологічного процесу.

Адже основні причини нещасних випадків, зокрема зі смертельними наслідками, які сталися під час виконання лісосічних та вантажно-розвантажувальних робіт, мають організаційний характер. А саме, це порушення вимог інструкцій з охорони праці та порядку виконання робіт.

«Із огляду на досвід минулих років можна зробити висновок про те, що типовим порушенням лісогосподарських підприємств Сумщини є залучення до виконання лісосічних робіт осіб без фахової підготовки»,  – зауважила в ході семінару начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Валентина Герасименко. Фахівець звернула увагу присутніх на необхідність проведення навчання працівників з питань охорони праці. Також важливою є щоденна перевірка справності бензопил та допоміжних звалювальних засобів, забезпечення контролю за використанням працівниками засобів індивідуального захисту, недопущення до роботи осіб у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Варто пам’ятати, що валка дерев має проводитися за участю як мінімум двох працівників, вальника та спостерігача.

Найбільш поширеними чинниками, що спричиняють травмування працівників лісгоспів, є: пересування в зимовий період по складній місцевості, обвалення завислого дерева, звалювання дерев з порушенням правил охорони праці. До речі, саме ускладнення погодних умов наразі має викликати найбільшу увагу з боку керівників підприємств. 

Для того, щоб проаналізувати дотримання вимог безпеки на практиці учасники семінару-наради відвідали лісосіку, де наглядно ознайомилися із процесом виконанні лісосічних робіт.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Сумській області Тамара Рябущенко нагадала посадовим особам господарств про те, що із метою попередження та уникнення травматизму працівників перед початком робіт вони повинні бути ознайомлені з технологічною карткою розробки лісосіки.

Також фахівець звернула увагу на обов’язковість позначення небезпечної зони, яке встановлюється в залежності від рельєфу місцевості й висоти дерев.

На ряду з цим учасники заходу обговорили порядок проведення першочергових робіт. А саме, підготовку лісосік і лісовантажних пунктів, облаштування майстерної ділянки, будівництво лісовозних вусів, прибирання небезпечних дерев.

Виконання лісосічних робіт має проходити під контролем керівника робіт. У свою чергу працівникам слід пам’ятати про особисту обережність та обачність.

Так у ході виконання лісосічних робіт забороняється збивати підрублені або завислі дерева іншим деревом, спилювати дерево, на яке спирається зависле дерево, знімати трактором зависле дерево одночасно зі збором пачки дерев або хлистів тощо.

Саме нехтування правилами безпеки під час виконання посадових обов’язків забирає у людей здоров’я, а іноді й життя. Тому фахівці Держпраці звернули увагу присутніх на необхідність неухильного дотримання вимог безпеки відповідно до Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості й інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Участь у семінарі-нараді взяли фахівці Управління Держпраці у Сумській області, керівники та відповідальні посадові особи лісових господарств.