logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

В Охтирці фахівці Держпраці роз’яснили школярам права неповнолітніх при влаштуванні на роботу

У ході виховної години за участю фахівця з праці Управління Держпраці у Сумській області учні десятих класів Охтирської загальноосвітньої школи дізналися про свої права та обов’язки в процесі трудових відносин із роботодавцями.  

Для того щоб громадянам мати можливість не допустити порушення роботодавцем їх законних прав, необхідно знати про норми чинного законодавства, гарантії та пільги,  наголосила головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Лариса Шевчук у ході зустрічі зі школярами. 

Відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України неповнолітні, тобто особи, що не досягли 18 років, у трудових відносинах прирівнюються в правах до повнолітніх. У той час як у питаннях охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством.

Таким чином, згідно із КЗпПУ на роботу можна влаштуватися з 16 років. Разом з тим, фахівець зазначила, що за згодою одного з батьків або особи, що його замінює, як виняток можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років. Також за певних умов допускається працевлаштування осіб, що досягли 14 років. А саме, для виконання легкої роботи або такої, що не заподіє шкоди здоров’ю людини. Не менш вагомим є те, що робота не повинна порушувати процес навчання і виконуватися у вільний від нього час.

Лариса Шевчук звернула увагу присутніх на семінарі на те, що законом передбачено обов’язкове укладення трудового договору із неповнолітнім працівником у письмовій формі.

Також фахівець роз’яснила школярам встановлені трудовим законодавством гарантії та пільги для неповнолітніх громадян. Такими є: право на безкоштовний медичний огляд, скорочена тривалість робочого часу, право на оплату праці в повному розмірі при скороченій тривалості щоденної роботи, право працівника віком до 18 років на щорічну відпустку в зручний для нього час тривалістю 31 календарний день.

На ряду з цим розірвати трудовий договір із працівником, який ще не досяг 18 років, можна не лише з ініціативи роботодавця та самого неповнолітнього працівника, а й з ініціативи батька чи матері (усиновлювача чи піклувальника), а також державних органів і службових осіб, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю.