logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Фахівці Держпраці обговорили безпеку експлуатації газового обладнання з працівниками ПАТ «Сумське НВО»

Головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Сумській області Володимир Бондаренко в рамках  семінару-наради звернув увагу працівників ПАТ «Сумське НВО» на вимоги безпечного користування газом на підприємстві, експлуатації та обслуговування газового обладнання.

Володимир Бондаренко наголосив на тому, що використання газу на виробництві створює для суб’єкта господарювання необхідність одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. 

Слід пам’ятати, що відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами є підприємство. Тому суб’єкту господарювання, який є власником систем газопостачання, необхідно забезпечити їх утримання у відповідності до вимог чинного законодавства.

Також до обов’язків роботодавця належить створення для кожного працівника безпечних і нешкідливих умов праці, забезпечення проходження посадовими особами навчання і перевірки знань з питань охорони праці.

На підприємстві, де експлуатується система газопостачання власними силами, повинна бути створена газова служба, затверджено відповідне положення про газову службу та визначено особу, відповідальну за газове господарство, – зазначив фахівець Держпраці.

На ряду з цим головний державний інспектор пояснив, що на виконання газонебезпечних робіт, що належать до робіт підвищеної небезпеки, необхідно видавати наряд-допуск, в якому передбачаються основні заходи безпеки виконання цих робіт. До речі, на кожному підприємстві має бути розроблений перелік газонебезпечних робіт, які допускається виконувати без оформлення наряду-допуску.

Також у ході семінару-наради посадові особи підприємства обговорили вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників. А саме, акцентували увагу на облаштуванні робочих зон, невиробничих приміщень, організації безпеки засобів праці. 

До участі у семінарі долучилися: головний інженер виробництва ГПА та компресорів ПАТ «Сумське НВО», інженер з охорони праці управління охорони праці та екології, керівники виробничих цехів підприємства.