logo

Контакти:

40000, м. Суми,

вул. Горького, 28-Б

Тел./факс.: (0542) 22-55-02
e-mail: 18sm@dsp.gov.ua

facebook.com/sumy.dsp

Корисні посилання на інші ресурси

Головні новини

Держпраці забезпечує інформаційно-консультаційну підтримку інспекторам праці органів місцевого самоврядування Сумської області

У рамках семінару-наради фахівці Управління Держпраці у Сумській області надали  інспекторам праці органів місцевого самоврядування області роз’яснення та практичні поради щодо порядку реалізації делегованих їм повноважень по здійсненню державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Звісно, наразі у процесі здійснення державного нагляду та контролю за господарською діяльністю підприємств вагомим є дія мораторію на проведення планових контрольних заходів державними органами. Проте Законом України Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності передбачено підстави та порядок проведення інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, – наголосила заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко в ході наради. 

Так однією із підстав для проведення інспекційного відвідування підприємства інспекторами праці є звернення фізичної особи щодо порушення роботодавцем її законних прав. На ряду з цим Наталія Антоненко звернула увагу учасників семінару на необхідність одержання у такому випадку погодження Державної регуляторної служби для проведення інспекційного відвідування суб’єкта господарювання.

Із навчальною метою учасники семінару розглянули алгоритм дій інспекторів праці під час здійснення заходів державного контролю за додержанням законодавства про працю, обговорили необхідність обґрунтування доцільності проведення заходу контролю, встановлені законодавством терміни тощо. 

Поза увагою присутніх не лишилося й питання притягнення осіб, винних у порушенні законодавства про працю, відповідальності. А саме, за порушення трудового законодавства передбачається дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, кримінальна відповідальність. 

На ряду із цим фахівці Управління Держпраці у Сумській області звернули увагу учасників семінару на те, що місія інспекторів праці полягає не лише у виявленні порушень у суб’єктів господарювання та накладенні на них штрафних санкцій за неправомірні дії. Насамперед головним завданням інспекторів праці є забезпечення методично-інформаціного сприяння роботодавцям у реалізації трудових та соціальних прав їх працівників.

Тому законодавством передбачено самостійність інспекторів праці у прийнятті рішення щодо відвідування суб’єктів господарювання з метою інформування роботодавців та працівників щодо ефективних шляхів дотримання законодавства про працю.   

Як наглядний матеріал інспектори праці отримали пам’ятки, що містять витяги із законів, форми необхідних документів, а також методичні вказівки щодо їх заповнення. 

Провели семінар-нараду заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Чортенко, заступник начальника відділу Алла Врубель, головні державні інспектори відділу Оксана Чернишова та Юлія Тимченко. Участь у заході взяли інспектори праці органів місцевого самоврядування із усіх районів області.